6:0
(3:0)
2. kolo, 5. 10. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Sheriff Tiraspol
Sešívaní v prvním domácím utkání skupiny G Evropské ligy přehráli FC Sheriff Tiraspol rozdílem šesti branek. Před zraky 17 844 diváků se dvakrát trefil Mojmír Chytil, po gólu přidali Igoh Ogbu, Ivan Schranz a David Douděra. V součtu s vlastní brankou výběr Jindřicha Trpišovského uhrál historicky nejvyšší výhru Slavie ve skupině evropských pohárů.

Slávisté do prvního domácího utkání skupiny G nastoupili oproti poslednímu ligovému duelu se třemi změnami. Na levém kraji si odbyl premiéru v základu Andres Dumitrescu, Ivan Schranz s Mojmírem Chytilem doplnili Conrada Wallema v útočném trojlístku.

Domácí do duelu vstoupili aktivně, hned v první minutě se dvakrát dostali před branku soupeře, avšak bez zdařilého zakončení. Ve 4. minutě se však Conrad Wallem ocitl volný na levé straně, odkud našel nabíhajícího Mojmíra Chytila, který nedal brankáři Kovalovi šanci – 1:0!

O tři minuty později unikl asistent první branky po pravé straně, kde byl faulován. Na následný přímý kop Lukáše Masopusta z blízkosti rohového praporku nejvýše vyskočil Igoh Ogbu, který se hlavou trefil neomylně k pravé tyči – 2:0!

Ve 28. minutě se sešívaní dostali do kombinační akce, na jejímž konci stál Andres Dumitrescu. Razantní tečovaná střela z rohu malého vápna se pouze snesla na horní síť branky Tiraspolu.

Dvě minuty po půlhodině hry přešel technicky přes několik hráčů Christos Zafeiris, který se dostal až do malého vápna. Odtud hledal v norské spolupráci Conrada Wallema, střela z hranice šestnáctky skončila na bloku obránců, stejně tak následná dorážka z kopačky Oscara.

Ve 39. minutě předložil Andres Dumitrescu na hranici velkého vápna osamocenému Christosi Zafeirisovi, který napřáhl ke střele. Za pomoci teče tiraspolského Garanangy míč zapadl za záda brankáře Kovala – 3:0!

Více první poločas nenabídl a sešívaní tak odcházeli do kabin za tříbrankového vedení.

Slavia nepolevila ani v úvodu druhého dějství, ve 47. minutě vybojoval míč nedaleko vápna soupeře David Douděra, který předložil před odkrytou branku neomylnému Ivanu Schranzovi 4:0!

V 58. minutě se slávisté trefili popáté. Conrad Wallem našel průnikovou přihrávkou Mojmíra Chytila, jehož střelu tiraspolský brankář vyrazil přímo pod nohy dobíhajícího Davida Douděry5:0!

Šest minut po hodině hry realizační tým Slavie poprvé vystřídal, odpracováno měli Wallem, Zafeiris, Douděra a Schranz, na hřišti je nahradili Tomič, van Buren, Provod a Ogungbayi.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se Slavii naskytla příležitost rohového kopu. V následném závaru ve vápně našel odražený míč Tomáš Holeš, jehož střílený centr nasměroval mezi tři tyče Mojmír Chytil6:0!

V 78. minutě realizační tým využil možnost pátého střídání, Lukáše Masopusta nahradil Jan Bořil.

Už v nastaveném čase našel centr Tomáše Holeše Bolua Ogungbayi, jeho hlavičku z hranice malého vápna ale dokázala obrana hostí odvrátit na roh.

Nic dalšího se utkání nestalo a sešívaní tak vyhráli nad Tiraspolem rozdílem šesti branek. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 8. října, kdy se pod Ještědem utkají od 18:00 s domácím Libercem.