0:5
(0:2)
26. kolo, 15. 4. 2013, SA Soukeník
FK Tábor - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 14. Hurka, 33. Šimeček, 56. Vondráček, 64. Červenka, 86. Smolák. <b>ŽK:</b> Král (SEZ). <b>Rozhodčí:</b> Příhoda - Hrabovský, Kotalík.
Slávistická juniorka odpověděla na domácí remízu s jasně vedoucím Brnem tím nejlepším možným způsobem. V Sezimově Ústí rozstřílela juniorku Táborska 5:0 a využila remízy právě Brna, na které teď ztrácí tedy sedm bodů.
V sestavě juniorky se z A týmu tentokrát objevili Luboš Tusjak, Martin Hurka a Viktor Šimeček. Duo Hurka - Tusjak operovalo na levé straně, Viktor Šimeček zase ve středu pole. A zejména levá strana slávistické sestavy hýřila aktivitou.

Do vedení se sešívaní dostali po necelé čtvrthodině hry. A byl to právě Martin Hurka, který otevřel skóre. Centr zpravé strany propadl až k Hurkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Za dalších 18 minut se Hurka proměnil do role nahravače. Jeho centr se totiž dostal k další akvizici z A týmu Viktoru Šimečkovi, jehož hlavička znamenala vedení 2:0. To vydrželo až do poločasu, takže do šaten šli zaslouženě spokojenější svěřenci trenéra Petrouše.

Nejhezčí akci zápasu předvedl v 56. minutě Robert Hrubý. Zhruba na půli si vzal míč a po levé straně s ním došel až téměř do branky. Na malém vápně přihrál před branku číhajícímu Vondráčkovi, pro kterého nebyl problém navýšit na 3:0.

Za necelých deset minut předvedla chybu domácí obrana, kdy Hryc vracel míč na Varyše, jenomže míč vystihl Marek Červenka a aniž by se ho dotkl, tak domácí gólman se lekl a balón netrefil. Marek Červenka tak vstřelil asi svůj nejjednodušší gól v životě. Konečnou podobu výsledku dal střídající David Smolák, který uklidil do sítě centr Václava Proška.

Sešívaní si tak připsali do tabulky tři body a při remíze Brna ztrácí na vedoucí tým Juniorské ligy sedm bodů. Za týden je na programu derby juniorek Slavia - Sparta. Protože je však hracím dnem Juniorské ligy pondělí, na které FAČR předelegoval utkání A týmu se Slováckem, budeme vás o termínu juniorského derby informovat. Sledujte slavia.cz.

Fotogalerii z utkání najdete na Facebooku Slavie zde.