0:1
(0:1)
0. kolo, 24. 4. 2024, Estádio Aurélio Pereira
Sporting Clube de Portugal - SK Slavia Praha

Mladí slávisté poprvé prošli sítem základní skupiny přátelských utkání Al Abtal a ve čtvrtfinále je čekal vítěz skupiny C Sporting Lisabon.

V akademii Cristiana Ronalda na periferii portugalského kapitolu byl k vidění aktivní úvod zápasu, obě mužstva se tlačila do útoku. První ohrožení branky domácích přišlo v 7. minutě po střele Pikolona, brankář ji vyrazil na roh. Ani z následného tlaku však sešívaní gólový účet nenadepsali.

To se povedlo ve 14. minutě, kdy krásnou přízemní ranou zpoza vápna skóroval Dominik Pech0:1!

Sešívání se dál tlačili do šestnáctky domácích, k druhému zásahu ale vždy kousek chyběl.

Hra se v následujících chvílích vyrovnala, snahy obou týmů ohrozit bránu soupeře byly spíše platonické. Gólmana Rezka vystrašil až pokus z levé strany vápna, dělovka soupeře ale skončila jen na boční síti.

Zasahovat nemusel ani těsně před poločasem, útočník Sportingu mířil těsně vedle pravé tyče. Stejně skončila také nebezpečná hlavička Infanteho. První dějství mohl druhým zásahem sešívaných uzavřít Pikolon, po precizním rohu ale slabým volejem brankáře příliš neprověřil.

Do druhé půle nastoupili sešívaní se dvěma změnami v sestavě, na trávníku se objevili Koffi s Palanem.

Obrovskou šanci měl po pěti minutách a rychlém brejku Naskos, jeho patičku odvrátila obrana až z brankové čáry. Ojediněle zahrozil také soupeř, volný přímý kop ale skvělým zákrokem zneškodnil Rezek.

Na druhé straně odpověděl stejně nebezpečně Pikolon, jehož přízemní střela prolétla jen pár centimetrů vedle levé tyče. Po této akci ho na hřišti vystřídal Kohout.

Další čerstvé síly vyslal trenér Titěra dvacet minut před koncem utkání, na trávník vyběhlo duo Herák-Holub. Hra se přiostřovala, sešívaní ale srdnatě bojovali o skvělý výsledek a tlak soupeře se jim dařilo hlavně díky poctivému dostupování a zajišťování otupovat.

Do posledních minut naskočil ještě Franěk, který spoluhráčům pomáhal odvracet rohové kopy soupeře. Hlavička po jednom z nich skončila dokonce na tyči.

Dvě šance měl v závěru také pronikající Kohout, ani jednou však nedokázal zakončit přesně. Razítko na výhru mohl v nastavení přidat Palan, tváří v tvář brankáři ale neuspěl. Nic dalšího už se v Akademii Cristiana Ronalda nestalo, a slávisté si tak na cestu domů přibalili postup do semifinále!

„Jsem na kluky nesmírně hrdý. Postavili jsme se dalšímu evropskému gigantovi a dokázali ho přehrát, na hřišti i mentálně,“ těšilo po utkání hlavního trenéra Milana Titěru.