2:1
(2:0)
9. kolo, 24. 9. 2012
SK Slavia Praha - FK Tábor
Branky: <b>Branky:</b> 23. Hurka, 36. Čepelák – 87. Stuchlík. <b>ŽK:</b> Vondráček, Veselý – Pavličko. <b>Rozhodčí:</b> Adam – Košec, Ulrich.
<p> Slávistická juniorka přehrála na Xaverově Táborsko 2:1 a napravila tak týden starou prohru z Brna.</p>

Marek Červenka v souboji se soupeřem. Foto: Michal Káva.

PRAHA/HORNÍ POČERNICE - Slávistická juniorka napravila zaváhání z minulého kola a díky brankám Hurky a Čepeláka porazila na Xaverově juniorku druholigového Táborska.

Slávisté byli od začátku lepším týmem a bylo vidět, že jsou za vítězstvím. Poprvé ohrozil branku Zámečník, ale jeho šance v ne úplně ideální pozici brankou neskončila. V 17. minutě pálil po Zámečníkově přihrávce těsně nad branku Martin Hurka.

První gól tak padl za šest minut. Míč se po ose Malina – bojující Veselý dostal až k Hurkovi, který z voleje poslal Slavii do vedení.  Několik chvil nato hosté dvakrát zblokovali nadějné rány Viktora Šimečka, při té druhé se do šance dostal ještě Jakub Zámečník, ale ten mířil vysoko nad branku.

Devět minut před koncem první půle už na světelné tabuli svítilo skóre dva nula. Po rohovém kopu a prodloužení centru na přední tyči číhal na té zadní Marek Čepelák a ten lehkou hlavičkou navýšil vedení sešívaných. Ještě před přestávkou se po přihrávce Čonky objevil za obranou Veselý, jehož lob skončil těsně vedle.

Do druhé půle vstoupili svěřenci trenéra Petrouše stejně jako do té první, ale postupem času na svém výkonu polevili a hosté z Tábora, za které nastoupil i bývalý slávista Martin Voráček, se dostávali do hry. V 65. se předvedl brankář Malina, který skvělým zákrokem zlikvidoval nebezpečnou hlavičku hostů.

Slávisté měli poměrně dost rychlých protiútoku, ale situace 3 na 2 nebo 4 na 3 často řešili nepřesnými přihrávkami. V 85. minutě se Robert Hrubý prokličkoval středem hřiště, před vápnem posunul do strany na Červenku, jeho rána šla vedle levé tyče. Jakoby platilo známé nedáš – dostaneš, protože za chvíli se prosadili i hosté. Po krásném centru z levé strany a voleji na zadní tyči hosté snížili na konečných 1:2.

Slavia - Táborsko 2:1 (2:0)

Branky Slavie: 23. Hurka, 36. Čepelák

Slavia: Malina - Dostál, Čepelák, Kolařík, Čonka - Vondráček (71. Šittich), Bazal, Šimeček, Hurka (71. Malcharek) - Veselý (79. Hrubý, 89. Salašovič), Zámečník (59. Červenka)

Trenér Petrouš: S první půlí velká spokojenost

Trenér Michal Petrouš hodnotil pozitivně první půli a vstup do té druhé. „Bylo vidět, že soupeř má pár zkušených hráčů. Zejména v agresivitě bylo Táborsko lepší. S první půlí jsem velmi spokojený, hráli jsme to, co jsme chtěli. I začátek druhé půle nám vyšel, ale měli jsme utkání rozhodnout, když jsme nevyřešili dobře nadějná přečíslení. V závěru přišel trest a ještě mohl agresivní soupeř vyrovnat, protože si vytvořil nebezpečný tlak, naštěstí jsme to ustáli,“ komentoval utkání trenér Michal Petrouš.

Po zápase s Táborskem si kouč slávistické juniorky nepochvaloval výkon a hlavně bojovnost některých střídajících hráčů. „Dnes nejsem na sto procent spokojený s některými střídajícími hráči, kteří oproti minulým utkáním hru neoživili. Hráči áčka nezklamali, odehráli si svoje. Přistoupili k zápasu tak, jak se má,“ pokračoval Petrouš.

Po delší pauze zaviněné zranění zasáhl do hry také Nikolas Salašovič, který je už zdravotně v pořádku. „Ve čtvrtek ho čeká poslední vyšetření. Je to spíše pro nás určitý kontrolní snímek, abychom zjistili, jestli je na tom po tréninkové zátěži dobře. V dnešním zápase se už chytl s mančaftem a je otázkou času, kdy do toho naskočí naplno,“ zakončil trenér Petrouš hodnocení optimistickou zprávou.

Kompletní fotogalerii z utkání najdete na slávistickém Facebooku zde.

V příštím kole čeká slávistickou juniorku první derby se Spartou. O tom, kde se bude juniorské derby hrát, vás budeme informovat. Už ale na tom velkém derby A týmů, které se hraje v sobotu v Edenu, si můžete v magazínu Poločas přečíst rozhovor s nejlepším střelcem juniorky Viktorem Šimečkem.