B-tým: Bezbranková remíza na jihu Čech | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
14. kolo, 4. 11. 2023, TCM Mladé
SK Dynamo Č. Budějovice "B" - SK Slavia Praha B
Ve 14. kole zamířilo béčko Slavie na jih Čech, soupeřem sešívaných byla rezerva Dynama České Budějovice. Mladíci Slavie měli velkou herní převahu, kterou ale nedokázali proměnit ve vítězný gól, a tak diváci na jihu Čech gól neviděli.

Do branky se tentokrát postavil Adam Dvořák. Ve stoperské dvojici vedle kapitána Erica Hunala naskočil Michal Švec, v ofenzivní trojici pak Boluwatife Ogungbayi.

V úvodu utkání si vytvořili slávisté herní převahu a několik zakončení zablokovala obrana Dynama v poslední chvíli na rohový kop. Slávisté obléhali vápno soupeře a domácí spoléhali hlavně na rychlé protiútoky. Ve 32. minutě se k zakončení ve vápně prodral Jan Trédl.

Ve 40. minutě zakončoval technickou střelou na zadní tyč David Planka, branku jen těsně minul. Obrovskou šanci měl těsně před koncem první půle Matěj Žitný, který po standardní situaci hlavičkoval osamocen z malého vápna, jeho zakončení ale vytáhl na roh brankář Andrew.

Hned v první minutě druhého poločasu centroval do vápna Jakub Kopáček, jeho přetažený centr zastavilo břevno, k odraženému míči se nikdo ze slávistů už nedostal. Obraz hry ve druhé půli se oproti prvnímu poločasu prakticky nezměnil. Béčko Slavie drželo míč a dobývalo obranu soupeře. Většina zakončení mladých slávistů ale byla zblokována obranou hradbou Dynama. Z dobré pozice pak hlavičkoval v 76. osamocený David Hájek, který ale míč mezi tři tyče neusměrnil. Slávisté měli v závěru velký tlak, který ale v rozhodující branku nepřetavili.

Béčko tak v předposledním utkání podzimní části svou jednoznačnou herní převahu nedokázalo přetavit ve vítězství a ze hřiště rezervy Dynama České Budějovice veze bod.

Podzim uzavře domácí utkání s Hostouní, které se odehraje v neděli 12. 11. od 10:15.