sparta>slavia

HALFTIME, čtvrté číslo slávistického magazínu!

Ve čtvrtek 30. září vychází čtvrté číslo magazínu HALFTIME! A i tentokrát vás čeká zajímavé čtení. Pokud jste si magazín dosud nepředplatili, můžete tak udělat nyní a dodatečně si objednat i čísla předchozí! Více o možnostech objednání a obsahu třetího čísla naleznete níže! 

Pokud vyhlížíte další díl, pak páté číslo vyjde v prosinci.

Na co se těšit ve čtvrtém vydání?

Muž z titulní strany, Nicolae Stanciu, k zisku prestižního doublu v uplynulém ročníku přispěl šestnácti góly, dalších devět spoluhráčům připravil. S rumunským reprezentantem, který v září národní tým poprvé vedl jako kapitán, jsme v obsáhlém rozhovoru probrali přeskupení priorit po narození potomka, život v hlavním městě i hořké pilulky v podobě Ferencvárose a Legie. A také recept, jak zůstat, velkým úspěchům navzdory, stále hladový.

Tetování. Na 170 centimetrů vysoké postavě Nicolae Stancia jich nalezneme desítky. První přišlo v patnácti letech, jméno bratra Rareșe, další přibývala raketovým tempem. Jaké motivy má Nico na svém těle vyobrazené, jak jeho vzezření akceptovala maminka, a co jednotlivé kérky konkrétně znamenají?

Taras Kačaraba povypráví, jaké to bylo vyrůstat v oblasti, kterou zasáhla válka a jaký má ukrajinsko-ruský konflikt dopad na tamní fotbal.

18. června oslavil možná nejstarší fanoušek červenobílých 100. narozeniny. Za Aloisem Štálem jsme osobně vyrazili, zprostředkovali mu setkání s jeho oblíbencem Janem Lálou a zkusili rozklíčovat, jak se stoletá láska ke Slavii zrodila a měnila v průběhu několika dekád.

Michal Frydrych, který na Barceloně při remíze 0:0 otrávil život Lionelu Messimu, se stává jednou z hvězd polské Ekstraklasy, pomáhá Wisle Krakow k získání ztraceného respektu a slávy. Majitel tří mistrovských titulů se Slavií mimo jiné vyprávěl o tom, jaké to je, když vedle vás v kabině sedí prezident klubu - legendární polský záložník Jakub Błaszczykowski.

Také se dozvíte všechny možné podrobnosti a zajímavosti o slávistickém dresu. Vyzpovídali jsme zástupce společnosti Puma, jejíž logo zdobí dres od začátku roku 2019, kdy svěřenci Jindřicha Trpišovského na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán v Seville vyběhli do úvodního duele osmifinále Evropské ligy. Úsměvné zkazky spojené s péčí o sešívaný úbor přidá i ikonický kustod a současný průvodce slávistickým muzeem Václav Petrák, který o něj pečoval dlouhých sedmnáct let.

To vše a řada dalších exkluzivních materiálů na vás čeká v novém čísle magazínu HALFTIME.

Prodej ve Fanshopu

Čtvrtý díl magazínu HALFTIME lze zakoupit od čtvrtka 30. září ve fanshopu, a to přes  e-shop nebo v kamenné prodejně v Edenu.

Prodej v Knihách Dobrovský

Magazín je také možné zakoupit na e-shopu Knihy Dobrovský.

Předplaťte si HALFTIME na celý rok

Chcete poslat nový HALFTIME přímo k vám domů? Objednávejte níže nebo na  tomto webu!