Fortuna Arena | SK Slavia Praha
Více

Fortuna Arena

Fortuna Arena je situována v Praze 10 - Vršovicích. Stadion je ohraničen ze severu ulicí Vladivostocká, z jihu železniční dráhou, ze západu ulicí U Slavie a z východu tréninkovými hřišti. Od centra města (Národní muzeum) je vzdálen zhruba 4 kilometry, to znamená 7 minut jízdy při plynulém provozu.

Důležitá místa

Recepci naleznete v jihozápadní části stadionu blízko ulice Pod Altánem, kde jsou i pokladny a úschovna zavazadel. Uprostřed západní části mezi Komerční bankou a McDonald´s se nachází vstup do Slavia Museum a zároveň vstup do VIP prostor. Fanshop je pak v severní části kousek od hotelu Iris. Veškerá důležitá místa včetně parkování naleznete v mapě níže.

Google Earth

V mapě jsou také zaznamenány firmy v okolí, přímo v budově stadionu se nachází (postupně ve směru od recepce na sever) ultras obchod TS store, Komerční banka, Slavia Museum, McDonalds, Fanshop, hotelová restaurace a Hotel Iris.

Na stadionu najdete úschovnu zavazadel, která se nachází vedle pokladen u vstupu č. 4. Zavazadla, která se podle Návštěvního řádu Fortuna Areny nemohou vnášet na stadion, si zde můžete odložit za poplatek 50 korun za menší předměty (batoh, notebook) a 100 korun za větší předměty. Úschovna je otevřena hodinu a půl před začátkem zápasu.

Na parkovišti P1 a před vstupem u hotelu Iris najdete stojany na kola.

Stadion je přístupný pouze během zápasů a během prohlídek Slavia Museum a Stadium Tour.

Parkoviště jsou zakreslena v mapce taktéž, podrobnější informace k parkování v širším okolí stadionu naleznete v článku Navigace a parkování.

O stadionu

Nový stadion byl slavnostně otevřen 7. května 2008 exhibičním zápasem proti týmu Oxford University A.F.C. První soutěžní zápas se na stadionu hrál 17. května, kdy zde v posledním kole 1. Gambrinus ligy 2007/2008 Slavia remizovala s Jabloncem 2:2, čímž před vyprodaným stadionem získala mistrovský titul.

Aktuálně se jedná o největší stadion v České republice a současně se chlubí nejvyšší průměrnou návštěvou v české lize.

Kapacita stadionu

Kapacita Fortuna Areny je 19 370 sedících diváků, všechna místa jsou krytá. Stadion má 6 podlaží (suterén, přízemí a 4 patra). VIP místa v centrální části stadionu čítají celkem 520 míst. Po obvodu stadionu je rozmístěno 41 VIP boxů se 460 místy. Pro vozíčkáře je vyčleněno 36 míst (plus stejný počet míst pro jejich doprovod). Stadion má 4 vstupní koridory, do hlediště vede 36 vstupů.

Hrací plocha

Velikost hrací plochy je 105x68 metrů, trávník je vyhřívaný. Osvětlení stadionu splňuje svou svítivostí směrnici UEFA Lighting Guide na úrovni A. Osvětlovací tělesa jsou umístěna přímo ve střeše stadionu.

Zajímavosti

Hrací plocha je situována stejně jako ve starém Edenu, jedna branka je tedy směrem k ulici Vladivostocká (kotel fanoušků Slavie), druhá k železniční dráze. Také střídačky jsou umístěny na stejném místě, kde se nacházely dříve. Hřiště je umístěno 5 metrů pod úrovní okolních komunikací, Fortuna Arena je tak přirozeným kotlem. Střecha je upevněna na táhlech mimo hlediště, ve výhledu divákům nebrání ani jeden sloup. Podhledy střechy jsou vyrobeny z kanadského cedru, jeho stáří se odhaduje od třiceti do sta let.

Orientační plán

Kontakty

Vaše podněty na služby během zápasu (občerstvení, servis, pořadatelskou službu a prodej vstupenek) směřujte na email provoz@slavia.cz.

Důležité dokumenty:

Informace o společnosti

Eden Arena

Obchodní firma: Eden Arena, a.s.
Sídlo: U Slavie 1540/2a, Vršovice, 100 00 Praha 10
IČ: 294 13 001
Spisová značka: oddíl B, vložka 18885 vedená u Městského soudu v Praze