O mládeži | SK Slavia Praha
Více

O mládeži

Slávistická akademie je nedílnou součástí fotbalového klubu SK Slavia Praha. Mládežnické akademie se zaměřuje na výchovu talentovaných fotbalistů i fotbalistek pro nejstarší český fotbalový klub. Hlavním cílem mládežnické akademie je produkovat konkurenceschopné hráče pro českou fotbalovou ligu, A-tým SK Slavia Praha a reprezentační výběry.

Akademie SK Slavia Praha disponuje třemi tréninkovými areály. Areál Eden nabízí tréninkové zázemí hned za stadionem FORTUNA ARENA pro osm mládežnických týmů. Trénují zde žákovské kategorie U11 – U15 a také dívčí týmy WU9, WU13 a WU15. Druhým areálem jsou Horní Měcholupy, kde trénují nejmenší kategorie U6 – U10 a také dívčí týmy WU11 a WU18. Třetím areálem je Sportovní areál Na Chvalech (Xaverov). Na Xaverově trénují dorostenecké týmy U16 – U19 a také slávistický B-tým. Areál Na Chvalech disponuje stadionem o kapacitě 1503 míst, na kterém hraje svá domácí utkání B-tým SK Slavia Praha.

Spolupráce se školami

Kromě výchovy kvalitních fotbalových hráčů klade Slavia velký důraz na jejich vzdělání a snaží se intenzivně skloubit kvalitní tréninkový proces se školní výukou pomocí svých partnerů, kterými jsou základní škola ZŠ Eden, kde má Slávistická akademie své sportovní třídy. SOŠ Jarov (obor Sportovní management) a Sportovní gymnázium Přípotoční nabízejí možnost středoškolského studia. Důležitými partnery v celém systému výchovy hráčů jsou i Vysoká škola tělesné výchovy a sportu Palestra a FTVS Univerzity Karlovy, které umožní hráčům ideálně skloubit náročnou fotbalovou přípravu s vysokoškolským studiem.

Sportovní třídy v ZŠ Eden umožňují návaznost tréninků na výuku a začlenění nespecifických ranních tréninků jako atletika, gymnastika nebo plavání. Na SOŠ Jarov je pro hráče připravena sportovní třída oboru Sportovní management, který umožňuje skloubení sportovního studia se speciálními a individuálními tréninky.

Zapsaný spolek

SK Slavia Praha - fotbal mládež, z.s.
U Slavie 1540/2a, Praha 10, 100 00
IČ: 26561166
DIČ: CZ26561166
zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. L 20107