Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

pondělí 2. 2. 1981

Výhra na soustředění v Jugoslávii

2. února 1981 sehrála Slavia v rámci soustředění v Jugoslávii přípravný zápas s týmem Radničky Pirot Okrid, který vyhrála 5:2. Dvě branky vstřelil Příložný, po jedné přidali Nachtman, Pecka a Juřica. Se střelci branek byli na hřišti včetně střídajících: Šticha – Lubas, Šajtar, Jeslínek, Šesták, Koller, Zamazal, Lauda, Oldřich Smolík a Pešice.

Více
úterý 2. 2. 1982

Vítězný návrat z Moskvy

2. února 1982 se vrátilo ligové mužstvo jako vítěz mezinárodního halového turnaje v Moskvě, když v semifinále a finále přehrálo dva nejpopulárnější moskevské kluby Dynamo a Spartak. František Zlámal byl vyhlášen nejlepším brankářem a Vladislav Lauda nejlepším střelcem turnaje.

Když na začátku února roku 1982 přistála výprava fotbalové Slavie na ruzyňském letišti, předstoupila před objektivy fotoreportérů jako vítěz velkého mezinárodního turnaje Cena týdeníku Nědelja v Moskvě. Ten poslední lednový týden červenobílá družina doslova excelovala. Cestou turnajem potkala jen mistry svých zemí. Ve skupině přehrála Dynamo Berlín 3:2 a MTK Budapešť 2:0. V semifinále pak nedala šanci Dynamu Moskva také 2:0 a ve finále byla lepší než nejpopulárnější moskevský klub Spartak (výhra 4:2).

Nejlepším hráčem i střelcem byl vyhlášen Vladislav alias „Niki“ Lauda. Ve finále doslova exceloval. Domácího reprezentačního kapitána Dasajeva překonal hned dvakrát. To nebylo všechno. Exceloval i František „Bobby“ Zlámal a odnesl si cenu pro nejlepšího brankáře. Vyprodaná hala, speciálně fotbalová, tleskala s uznáním slávistickým barvám a prioritu Slavii přiznal i domácí sportovní tisk.

Vítězná výprava čítala tyto muže: brankáři – Zlámal a Štícha, obránci – Pauřík, Nachtman, Janů, Šajtar, Zamazal, Kříž, Stričko, záložníci – Pešice, Peter Herda, Jarolím, Lubas, Truhlář, útočníci – Lauda, Petržela, Hotový, Knoflíček, Pecka. Trenér – Milan Máčala (byla to jeho premiéra ve Slavii), asistent Miroslav Starý, vedoucí mužstva Jiří Netoušek (hlavní pořadatel doma v Edenu).

Více