Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

úterý 29. 10. 1996

Slavia remizovala ve Valencii v odvetě 2. kola Poháru UEFA

29. října 1996 se ve Valencii hrálo odvetné utkání 2. kola poháru UEFA. Remízu 0:0 uhráli Stejskal – Ašanin, Kubík, Kozel – Pěnička, Ulich, Lerch, Horváth, Novotný – Vágner a Vávra. Střídali Jindráček, Vácha a Šmejkal. Trenér František Cipro. Pražané odjížděli do Valencie s nepříznivým jednogólovým mankem, což se ukázalo jako rozhodující o postup do dalšího kola. Po prvním, nezajímavém poločasu, Horváth uvolnil Ulicha, ten ve snaze přehodit vybíhajícího Zubizarretu trefil jeho hruď, nicméně rozhodčí viděl hraní rukou a brankáře vyloučil. Následoval trestný kop ani ne z 20 metrů a Zubizarretův náhradník Bartual si oddechl, když Kubíkova technická střela skončila těsně vedle levé tyče. V dalším průběhu hry se dostali ovšem ke slovu oslabení domácí, což mnohokrát řešil velmi dobrý Stejskal. Poslední jiskřičkou naděje bylo odražení míče do opuštěné branky Váchou, ale před brankovou čárou ho stačil zachytit Mendieta. V posledních 25 minutách se rozhodčí přiklonil na stranu domácích, zřejmě kvůli nejasnému vyloučení Zubizarrety. Slavia však každopádně nedokázala využít téměř čtyřicetiminutovou přesilovku a také proto skončila ve 2. kole Poháru UEFA.