Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

úterý 31. 10. 1995

Slavia porazila FC Lugano a postoupila dál v Poháru UEFA

31. října 1995 hrála Slavia v Edenu odvetné utkání 2. kola Poháru UEFA s FC Lugano. Utkání skončilo 1:0 a rozhodl ho brankou Vladimír Šmicer. Spolu s ním byli na hřišti: Stejskal – Pěnička, Kozel, Suchopárek, Hunal – Hyský, Poborský, Krištofík, Šmejkal – Vágner. Střídali Jirásek, Vávra a L. Jarolím. Trenér František Cipro. V poslední říjnový den se v Edenu rozhodovalo o postupujícím mezi šestnáct nejlepších týmů Poháru UEFA. Slavia šla do utkání s výhodou vítězství v prvním utkání. A spřádala plány na neprostupnou defenzívu s efektivními rychlými kontry. Švýcaři naopak posílili útok na tři členy a trochu nevěřícně doufali v nějaký ten brankový úspěch. Ale neměli štěstí. Ve slavistické obraně se doslova po roce sešli borci Kozel se Suchopárkem a před nimi mistrně operoval těsně na tělo Šalimova Hyský. Nejlepší fotbalista z kádru přemožitele Interu Milán byl totálně vymazán. Hosté se snažili, pronikali k vápnu a stříleli, ale jediná jejich šance v 16. minutě skončila na břevně Stejskalovi brány. O deset minut později se prodral k brankové čáře Šmicer, ale jeho přihrávku nikdo nezasáhl. Čtyři minuty po přestávce vysunul Poborský Šmicera, ale váhavý pomezní odmával ofsajd. V 62. minutě Pěnička vysunul Šmicera, který přelstil obránce a zasunul pod padajícím brankářem Walkerem míč do sítě. Ke konci zápasu měli šance oba celky, skóre se však už neměnilo.