Report ze zápasu FC Zbrojovka Brno vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FC Zbrojovka Brno vs. SK Slavia Praha"

2:1
(2:1)
4. kolo, 1. 9. 2015
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 3. a 31. Vintr M. - 1. Zeman <br> <b>ŽK:</b> Vintr, Hykš - Souček <br> <b>Rozhodčí:</b> Šenkýř - Sedláček, Líkař
Komentář trenéra Michala Petrouše: Bohužel jsme výsledkově ani herně nenavázali na utkání v Teplicích, a to ani přesto, že jsme v první minutě utkání vstřelili branku, kdy Schulz prodloužil hlavou pas Žežulky na nabíhajícího Zemana a ten křížnou střelou překonal domácího gólmana.

Vedení jsme si dlouho neužili, hned ve třetí minutě bylo srovnáno, kdy jsme nejprve na půlce soupeře nebyli dostatečně důrazní v souboji, a poté nechali hráče Brna zatáhnout míč po naší levé straně. I přestože jsme u hráče soupeře byli ve třech, tak se mu podařilo přihrát před branku, kde jsme nezvládli situaci dva na dva, a soupeř skóroval. V těchto činnostech, hlavně pak v defenzívě, zatím za soupeři pokulháváme.

Poté Zeman předvedl hezkou individuální akci v pokutovém území soupeře, kdy se zbavil protihráče a pěknou střelou napálil břevno.

Brno hrálo jednoduchý fotbal se spoustou nakopávaných balonů. Jeden z nich přeletěl naši obranu a vinou špatného defenzivního postavení našich obránců běžel hráč Brna sám na našeho gólmana a sólo proměnil, kdy našeho vyběhnuvšího gólmana obloučkem překonal.

Ve druhém poločase jsme si vytvořili mírný tlak, ale bylo z toho bohužel jen nastřelené břevno a tyč. Poté se ještě do slibné šance dostal Schulz, který se chytře uvolnil na hranici pokutového kopu, ale bohužel branku přestřelil.

Hráči se opět přesvědčili, že pokud mnohem více nepřidají na agresivitě a nebudou důslední v dodržovaní taktiky v defenzivní činnosti, budou na vítězství v utkáních těžko dosahovat.

Věřím, že to hráči co nejdříve pochopí a s tím se dostaví i vítězná utkaní, jako tomu bylo například v utkání v Teplicích, kdy jsme zaznamenali první vlaštovku.