Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK VIAGEM Příbram"

(2:0)
1. kolo, 16. 8. 2015
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: Branky: 2x Lauricella M., Mareš pen., Suk
Komentář trenéra Miroslava Jíry: V neděli odpoledne nás čekalo první mistrovské utkání proti Příbrami a chtěli jsme jednoznačně potvrdit naši povedenou letní přípravu. Bohužel se nám první půle herně vůbec nevydařila a jediné, co nás mohlo těšit, byl poločasový výsledek. Již v 5. minutě se krásně trefil po přihrávce Suka náš koncový útočník Marco Lauricella a čekal jsem, že se kluci uklidní a budou hrát náš kombinační fotbal. Opak byl ale pravdou a v naší hře chyběla přesnost i lepší pohyb hráčů. Několikrát jsme měli v šancích soupeře štěstí a také nás podržel brankář Pochylý. Ve 36. minutě se po centru záložníka Beňa trefil podruhé Lauricella a vedli jsme již 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s daleko větší chutí a hráli jednoznačně lépe. Ve 44. minutě byl faulován ve vápně záložník Havránek a stoper Mareš si s penaltou s přehledem poradil. V 59. minutě pak pečetil naši výhru útočník Suk gólem na 4:0 a asistenci si připsal obránce Kotěra.

Jsem rád, že jsme zápas výsledkově perfektně zvládli, ale mrzí mě, že náš výkon v prvním poločase postrádal kvalitu. Byl bych moc rád, kdyby se náš herní projev v následujícím zápase v Liberci výrazně zlepšil a navázali jsme tak na herně lépe odehraný druhý poločas. Dnes musím pochválit především brankáře Pochylého, který byl naším nejlepším hráčem. Klukům samozřejmě gratulujeme k úspěšnému vstupu do mistrovské soutěže.