Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Viktoria Plzeň | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Viktoria Plzeň"

(2:1)
7. kolo, 27. 9. 2015
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Branky: Branky: 11. Sodoma, 33. Lauricella, 57. Stříbrský
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní dopolední zápas s Plzní byl pro nás zatím jednoznačně největší fotbalovou výzvou a tomu také odpovídala naše příprava na zápas. Kluci však plnili náš taktický plán opravdu skvěle a poprvé jsme udeřili již v 11. minutě, kdy se po chytré přihrávce záložníka Bielesze trefil útočník Sodoma. Bohužel již o 4 minuty později jsme chybovali v defenzívě a Plzeň srovnala na 1:1. Ve 33. minutě výborně vypíchl míč soupeři obránce Bílek a útočník Lauricella velmi dobře vyřešil finální fázi své akce a znovu jsme vedli o branku. Hrál se skvělý fotbal ve výborném tempu, ale skóre se již do poločasu nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme změnili taktiku s cílem vysunout naše ofenzivní hráče výše a více napadat na polovině soupeře. To se nám skvěle dařilo a Plzeň jsme začali přehrávat. V 57. minutě jsme sehráli další nádhernou akci, kdy záložník Bielesz našel v náběhu útočníka Stříbrského, který zachoval v koncovce klid a zvýšil zcela zaslouženě na 3:1 pro sešívané. V 65. minutě však neudržel brankář Pochylý střelu z dálky a Plzeň zkorigovala z dorážky na 2:3. Závěr zápasu jsme však sehráli velmi dobře a zaslouženě tak vyhráli.

Musím vyjádřit velký respekt ke hře soupeře, Plzeň hrála opravdu výborně, přesto si myslím, že jsme zápas zvládli celkově lépe a na kluky můžeme být opravdu pyšní. Kluci dodrželi na hřišti naši vizi do zápasu a naši kvalitní přípravu na zápas perfektně zúročili.