Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha"

(1:1)
8. kolo, 3. 10. 2015
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: Branky Slavie: 20. Cejnar, 53. Hönig, 61. Havránek, 66. Sodoma
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Sobotní dopolední zápas na Strahově s Duklou Praha se hrál na malém a nerovném hřišti, což logicky znamenalo, že to bude spíše boj, než krásný fotbal a to se potvrdilo. Oba týmy se sice pokoušely o kombinační akce, ale těch moc k vidění tentokrát nebylo. Přesto jsme ve 20. minutě konečně sehráli krásnou kombinační akci, na jejímž konci útočník Stříbrský perfektně sklepl pro záložníka Cejnara a ten s chladnou hlavou poslal Slavii do vedení. Ve 28. minutě nám to domácí vrátili a krásnou akcí po centru ze strany srovnali na 1:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhého poločasu jsme provedli hned 4 změny v sestavě a začátek druhé půle napovídal, že by to mělo přinést ten rozhodující efekt. Jenže postupně se domácí dostali více do hry a začali být pro nás velmi nebezpeční. Přesto jsme v 53. minutě sehráli další rychlou akci, kdy utekl po pravé straně hřiště útočník Sodoma a po jeho střele se z pohotové dorážky prosadil skvěle hrající útočník Hönig. V 61. minutě pak pohotovou střelou za vápnem zvýšil pro hosty záložník Havránek. O 5 minut později pak naši povedenou herní pasáž završil útočník Lauricella, který tečoval střelu Sodomy, a vedli jsme již o 3 branky. Poté však opět dominovala Dukla a zaslouženě zkorigovala na 2:4.

Dnes to z naší strany herně nebylo ono, ale i tak jsem rád, že jsme první pražské derby zvládli vítězně a můžeme se již plně soustředit na to vršovické, které nás čeká doma za týden. Málokdy chválím jednotlivce, ale skvělé individuální výkony dnes předvedli Hönig, Kotěra, Mareš, Lauricella a Sodoma.