Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Bohemians 1905 | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Bohemians 1905"

(3:1)
9. kolo, 11. 10. 2015
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Branky: Branky: 28. Beňo, 31. Havránek, 33. Lauricella
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Po derby s Duklou nás čekalo další derby a tentokrát to bylo derby vršovické. I když jsme se připravovali na svůj aktivní vstup do utkání, opak byl pravdou. Klokani byli aktivnějším týmem a dokázali si vypracovat několik výborných příležitostí. Naštěstí se ujala jen situace ze 17. minuty a v dalších šancích soupeře nás podržel vynikající brankář Radimský. Postupně jsme se však zklidnili v kombinacích a dobře zareagovali na obdrženou branku. Výsledkem byla povedená pětiminutovka, kdy se nám zásluhou Beňa, Havránka a Lauricelly podařil skvělý obrat v zápase.

Do druhého poločasu jsme však opět nevstoupili dobře a v 51. minutě Bohemka snížila na 2:3 po standardní situaci. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a před oběma brankami byla celá řada situací ke vstřelení branky. Závěr zápasu jsme sehráli na polovině soupeře a těsné vítězství nad Klokany jsme tak uhájili.

Těší mě, že kluci skvěle zareagovali na nepříznivý vývoj zápasu, nezpanikařili a naopak kvalitní herní pasáží zápas otočili v náš prospěch. Přesto se musíme do dalšího a posledního pražského derby se Spartou výrazně zlepšit v celé řadě činností. Dnes musím pochválit především brankáře Radimského, který podal skvělý brankářský výkon. Vršovické derby jsme tedy zvládli a těší mě, že kluci dokáží v těžkých situacích na hřišti držet při sobě a neustále potvrzují vítěznou mentalitu. Kluci děkujeme a teď se už můžeme připravovat na nejtěžšího soupeře Spartu Praha.