Report ze zápasu AC Sparta Praha vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu AC Sparta Praha vs. SK Slavia Praha"

3:0
(1:0)
10. kolo, 18. 10. 2015
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Nedělní derby na Spartě se odehrávalo podle očekávaného scénáře, kdy se hrál vyrovnaný fotbal a hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. My jsme se snažili volit častěji v přechodové fázi hru po zemi a hrát kombinačněji. Soupeř vsadil spíše na kompaktní obranu a dlouhé nakopávané míče na útočníka Drchala. Naše snaha o rozehrávku od gólmana po zemi přes obránce do útoku se nám bohužel nevyplatila ve 26. minutě, kdy Sparta efektivně využila sérii několika našich chyb a dostala se do vedení. Naše hra kombinačně nebyla špatná, bohužel jsme ve finální fázi hry byli bojácní, nepřesní a málo nebezpeční. Sparta vystřelila za první poločas pouze jednou do prostoru naší branky a to jim stačilo po první půli na vedené.

Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit především naší předfinální a finální fázi hry a hrát více po stranách. Cílem bylo dostat více míčů do pokutového území soupeře. Hned v úvodu druhého poločasu jsme sehráli rychlou kombinační hru, na jejímž konci byl útočník Lauricella, bohužel v zakončení selhal.

Sparta začala být lepším týmem, její hráči byli aktivnější a agresivnější při startech na míč, ale i v osobních soubojích. Přesto jsme se rozhodli v závěru utkání změnit rozestavení na 3 obránce vzadu a domácí toho v 69. minutě dokonale využili svojí druhou brankou. V 73. minutě pak Sparta uzavřela skóre zápasu na 3:0 pro domácí tým.

Spartě gratuluji k dnešnímu zaslouženému vítězství, protože byla efektivnějším týmem a dokonale využila našich chyb v defenzívě. Jsme týmem, který nastřílel nejvíce branek v soutěži a prezentujeme se ofenzivním a gólovým fotbalem. Dnes nám však domácí nic z hlediska naší ofenzívy nedovolili, a tak je vítězství Sparty zasloužené. Pro nás je to vůbec první porážka v soutěži a já pevně věřím, že bude pro nás tím správným impulzem do 3 posledních podzimních kol. Kluci, hlavu vzhůru a vždycky jsme s vámi!