Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Baník Sokolov | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Baník Sokolov"

(3:1)
12. kolo, 17. 11. 2015
SK Slavia Praha - FK Baník Sokolov
Branky: Branky Slavie: 2 Hönig, 2 Sodoma, 2 Stříbrský, 2 Beňo, Bielesz, Douděra
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Poslední domácí podzimní mistrovský zápas se Sokolovem jsme odehráli s rozdílným přístupem hráčů v obou poločasech. Zatímco v prvním poločase byl náš herní projev velmi pohodlný, tak v poločase druhém se náš herní projev zlepšil a výsledkem také bylo 7 nastřílených branek do sítě soupeře. Naše vysoké vítězství znamená, že přezimujeme na prvním místě se stejným bodovým ziskem se Spartou, ale s celkově lepším skóre a hlavně s nejvyšším počtem nastřílených branek v soutěži.

Těší mě, že jsme si drželi ve většině mistrovských utkání dobrou výkonnost a prezentovali se ofenzivním fotbalem s velkým počtem nastřílených branek. To je totiž naše týmová filozofie, které se držíme, a klukům se to většinou dařilo. Za nás trenéry bych chtěl pochválit hráče za snahu na sobě pracovat a zlepšovat se. Řada z nich se také v závěru podzimu podívala do reprezentačních výběrů či kempů a náš nejlepší střelec Marco Lauricella se posunul do kategorie U 19. Pro kluky je to ocenění jejich práce a doufám, že i tou správnou motivací do zimní přípravy.

Nicméně je celá řada věcí, které jako tým můžeme zlepšit, a existuje spousta individuálních činností, které nejsou u hráčů na vysoké úrovni. Kluci znají mojí filozofii, ve které je prioritou rozvoj každého z nich, nicméně fotbal je kolektivním sportem a já jsem rád, jak jako tým na podzim fungovali velmi dobře. Klukům bych chtěl touto cestou za celý realizační tým poděkovat za spolupráci a pogratulovat jim k celé řadě krásných vítězství a hezkých fotbalových prožitků s nimi v podzimních zápasech. Myslím si, že si to, kluci, zasloužíte.