Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FK Dukla Praha vs. SK Slavia Praha"

(0:1)
8. kolo, 3. 10. 2015
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 55. Švihálek – 32. David, 65. Vostál, 77. Vostál (Drozda)
Komentář trenéra Ľudovíta Szekerese: V dalším kole naší soutěže nás čekalo první utkání ze tří po sobě následujících pražských derby proti Dukle z Julisky. Nekvalitní hrací plocha v areále Zátopkova určila rámec utkání. Výrazně ovlivnila možnosti ke kombinační hře i proto malé derby nenaplnilo z našeho pohledu očekávání.

Vstup do utkání byl z naší strany pasivní, před trestem nás zachránila tyč a pak domácí útočník, který ze slibné pozice po jedné z mála povedených kombinací přestřelil naši branku. Až po tomto momentu zlepšil náš tým pohyb, což využil, za přispění soupeře, ke vstřelení vedoucí branky David. Do poločasového hvizdu rozhodčího pak několik záblesků kombinací již z naší strany nevedlo k navýšení skóre utkání.

Úvod druhého dějství plně kopíroval začátek utkání. Teď ovšem domácí využili zaváhání našich hráčů ke srovnání stavu utkání Švihálkem. Trojím střídáním se povedlo oživit náš herní projev, další průběh utkání se v drtivé většině odehrál na polovině soupeře. Další nedorozumění soupeře využil Vostál na vstřelení dvou branek, čímž naklopil v konečném účtování misky vah na naší stranu.

Výkon našeho týmu byl v celkovém kontextu odehraných utkání, až na malé výjimky, bez přidané hodnoty a potřebného individuálního vkladu většiny hráčů. Světlé okamžiky v obou poločasech neprojasnily náš herní projev k úplné spokojenosti. Za vítězství jsme rádi, ale cesta k němu byla dnes hodně trnitá.

Pro lepší obraz naší hry v nadcházejících náročných utkáních (Bohemians, Sparta) budou muset hráči vložit nepoměrně větší energii i pozitivnější přístup a v to všichni věříme!