Report ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. SK Slavia Praha"

(1:2)
21. kolo, 1. 5. 2016
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Branky: Branky Slavie: 2x Suk
Komentář trenéra Miroslava Jíry: Venkovní zápas v Plzni jsme začali nekoncentrovaně a hned od čtvrté minuty jsme prohrávali po brance Graiciara. Reakce mužstva však byla ukázková a díky dvěma brankám Suka jsme vývoj zápasu otočili. Na obě branky přihrál skvěle hrající Stříbrský. Tak skončil i první poločas.

Ve druhém poločase jsme po rohovém kopu Petráka zásluhou hlavičky Sodomy trefili bohužel jen konstrukci plzeňské branky. V 54. minutě šel sám do vápna soupeře útočník Stříbrský a místo odpískání penalty k údivu všech udělil hlavní rozhodčí Stříbrskému žlutou kartu za údajné filmování. Penalta se nepískala ani po ruce hráče Plzně ve vápně a ani po faulu na útočníka Sodomu, který byl trefen do tváře hráčem soupeře. Bohužel jsme nakonec neuhlídali ve vápně útočníka Graiciara, který šest minut před koncem srovnal hlavou na konečných 2:2.

V penaltách byli úspěšnější domácí, kteří tak získali v tomto zápase 2 body. Zápas měl kvalitu i dobré tempo a nás může mrzet, že jsme dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce. Nicméně na výkon týmu jsem pyšný a nemáme se za co stydět.