Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. ACF Fiorentina (Itálie) | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. ACF Fiorentina (Itálie)"

0:1
(0:0)
2. kolo, 16. 12. 2020, Stadion Eden
SK Slavia Praha - ACF Fiorentina (Itálie)

Slávistky vstupovaly do středeční odvety v Edenu s nadějným výsledkem z prvního utkání. Před šesti dny remizovaly na hřišti rozehrané Fiorentiny, aktuálně pátého týmu Serie A, 2:2, když se prosadily Perssonová a Divišová. Nejvyšší česká ženská fotbalová soutěž je narozdíl od italské kvůli pandemickým opatřením přerušena.

Pro postup mezi nejlepších šestnáct týmů v Evropě tak stačilo uhrát remízu 0:0 i 1:1. Trenér Michal Kolomazník nemohl postavit zraněnou brankářskou jedničku Barboru Votíkovou, její místo zaujala její jmenovkyně Sladká.

Do první šance se dostala ve 12. minutě Sabatinová, v krkolomné pozici ale nedokázala usměrnit míč za vyběhnutou Sladkou. Vzrušení se posléze ukázalo jako zbytečné, pomezní rozhodčí odmávala ofsajdové postavení útočící hráčky. Velkou šanci nevyužila ani Kimová, po dlouhé kličce brankářce se dostala k zakončení, míč směřující do odkryté branky ale dokázala zblokovat kapitánka Slavie Diana Bartovičová.

Slávistky si první zajímavější příležitost vypracovaly po dvaceti minutách hry. Petra Divišová svůj přízemní centr směřovala na bližší tyč, kam si seběhla Tereza Krejčiříková a zkusila zakončit ve skluzu. Balon ale jen posunula do rukavic Schroffeneggerové.

Ve 38. minutě z velké dálky pálila Andrea Jarchovská a lehce tečovaný míč prolétl těsně vedle vzdálenější šibenice! Hostující hráčky následný roh přečkaly a z protiútoku zahrozily. Mascarellová si navedla poblíž šestnáctky míč na pravačku a střelou ke vzdálenější tyči protáhla Sladkou. Domácí brankářka zasáhla výborně a vytěsnila míč na roh.

V prvním poločase žádný gól i přes větší aktivitu Fiorentiny nepadl. Na držení míče vyhrály Italky 65% : 36%, na střely na branku 1:0. Postupové skóre ale držely slávistky.

Skóre zápasu mohly domácí hráčky otevřít v 54. minutě. Po dobře zahraném rohovém kopu hlavičkovala Simona Necidová a míč před brankářkou Schroffeneggerovou lehce tečovala hrudí Mia Perssonová. Balon ale na brankové čáře odkopla jedna z italských obránkyň.

Trenér Michal Kolomazník poprvé střídal v 63. minutě, Terezu Szewieczkovou nahradila Gabriela Šlajsová. O čtyři minuty neměla Sladká žádný problém s dalekonosným pokusem Breitnerové.

Čtvrt hodiny před koncem ukončila výborný průnik Kláry Cahynové skluzem hostující kapitánka Tortelliová. Hra byla přerušena i o chvíli později, kdy další nevybíravý zákrok, tentokrát na Jarchovskou, předvedla znovu Torteliová. Rozhodčí jej po zásluze ocenila žlutou kartou.

Dobře fungující defenziva Slavie přestála i velký závar v 81. minutě. Nebezpečný centr ani následná střela do branky Sladké neprošly. Švédské rozhodčí se rozhodly nastavit pět minut, čehož hostující hráčky využily.

Poslední standardku zápasu rozehrála Bonettiová, na jejíž centr si naskočila Daniela Sabatinová a hlavičkou o zem nedala Sladké šanci - 0:1.

Postupový sen se tak slávistkám krutě rozplynul pár vteřin před závěrečným hvizdem. Mezi nejlepších 16 týmů letošního ročníku Ligy Mistryň prošla po výhře 1:0 Fiorentina.