Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Hradec Králové | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FC Hradec Králové"

(1:0)
11. kolo, 21. 9. 2013
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: Branky: Sodoma, Mysliveček, Batka
Komentář trenéra Martina Poustky: Jsem nesmírně rád, že se povedlo zase vyhrát. Porážka s Karvinou nás všechny poznamenala a do dneška mrzí a dlouho mrzet bude. Do zápasu s Hradcem jsme šli s touhou vyhrát a získat tři body. Vítězství se určitě nerodilo jednoduše. Soupeř přijel s velkým odhodláním a chutí, což podložil určitou herní kvalitou. Hradec nám nedal ani metr, ani míč zadarmo. Přečkali jsme úvodní příležitosti hostů a následně jsme zaslouženě šli do vedení. Honza Möglich krásně odcentroval a Jirka Sodoma s přehledem otevřel skóre zápasu. Do konce první půle jsme začali určovat tempo hry a mít míč na kopačkách. To byl také úkol do druhé půle, abychom navázali na závěr prvního poločasu. Chtěli jsme mít míč více pod kontrolou a snažit se diktovat vlastní hru s cílem proměňovat více gólových příležitostí. Úvod druhého poločasu byl z naší strany hodně aktivní. Měli jsme šance. Druhý gól padl po pěkném přiťuknutí Jirky Sodoma a chladnokrevném zakončení Franty Myslivečka. Při třetím gólu se prosadil Lukáš Batka. Jsem rád, že se utkání klukům povedlo. Předvedli jsme zlepšený herní projev. Čím hra více plynula, tím kluci hráli lépe. Od toho je potřeba se odrazit do dalšího zápasu. Musíme předvést patřičné nasazení a při takové kvalitě, kterou kluci disponují, věřím, že se ostatní nabalí samo.