Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Baník Most | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Baník Most"

(1:0)
35. kolo, 3. 5. 2014
SK Slavia Praha - FK Baník Most
Branky: Branky Slavie: Broukal, Fialka, Kuchta
Komentář trenéra Michala Petrouše: Úvod utkání nám vyšel tentokrát podle představ. Soupeře jsme zatlačili a hned v prvních patnácti minutách jsme si vytvořili několik slibných situací, které volaly po brance. Snad ještě v první minutě utkání zakončoval ze střední vzdálenosti Souček. Bohužel jeho střela skončila na břevně. Poté soupeře podržel vynikající gólman, který zneškodnil několik vyložených šancí. Ve druhé polovině poločasu se osmělili i hosté, kteří několikrát zaměstnali naši obranu. Především hrotový útočník dělal naší obraně mnohdy problémy hlavně svou rychlostí a přímočarostí. Když už se blížil konec prvního poločasu, tak se nám po rohovém kopu podařilo vstřelit branku D.Broukalem.

Druhý poločas se hrál ve stejné režii jako první. Rozhodující moment přišel v polovině druhého poločasu, kdy T.Souček rychle rozehrál standardní situaci. Bohužel přímo na nohu soupeři, který okamžitě založil rychlý protiútok, po němž se hráč Mostu řítil z půlky hřiště sám na branku. V poslední chvíli, ale zakročil vracející se M.Brož, který skluzem zneškodnil jasnou gólovou šanci po příkladné definzivní činnosti. Vzápětí přišel nejhezčí moment utkání, kdy si L.Fialka navedl ze své pozice levého obránce míč na střed hřiště a pravou nohou vymetl šibenici. Opravdu krásná branka! Poté byl vyloučen hráč Mostu, a tak se zdálo, že utkání budeme mít pod kontrolou. Bohužel po standardní situaci soupeře jsme inkasovali branku a najednou utkání bylo znovu otevřené. Hráči Mostu se semkli a vůbec nebyla znát naše početní převaha. Uklidnění přinesla až branka Honzy Kuchty po přímočaré kombinaci s J.Sodomou středem hřiště, kdy suverénně proměnil samostatný nájezd křižnou střelou do protipohybu brankáře Mostu a tím pečetil konečný výsledek na 3:1.