Report ze zápasu MFK Frýdek-Místek vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu MFK Frýdek-Místek vs. SK Slavia Praha"

1:4
40. kolo, 30. 5. 2014
MFK Frýdek-Místek - SK Slavia Praha
Branky: Branky: Panák - Jankto, Valenta 2, Batka
Slávistická devatenáctka vyhrála ve Frýdku-Místku 4:1 a po dlouhých šestnácti letech získala titul mistr dorostenecké ligy! Sešívaní dorosteneckou ligu naposledy ovládli v sezoně 1997/1998, letos tomu bude tedy šestnáct let. V loňské sezoně skončila Slavia na druhém místě.

Slávisté ale do utkání ve Frýdku nevstoupili vůbec dobře a už od 3. minuty prohrávají 0:1, když se po zaváhání obrany Slavie prosadil Panák. V 15. minutě zahrozil Vavrouš, ale jeho střela se neujala.

Vyrovnání se sešívaní dočkali ve 21. minutě, kdy se po přímém kopu prosadil střelec posledních zápasů Jakub Jankto. A byl to právě Jankto, kdo v úvodu druhé půle mohl Slavii poslat do vedení. Jeho hlavičkový pokus těsně minul domácí branku.

Obrat v utkání dokonali sešívaní v 58. minutě, kdy se prosadil Tomáš Valenta! Za dalších šest minut už to bylo o dvě branky, po střele dorazil míč do sítě útočník Lukáš Batka a přiblížil sešívaným titul!

Zhruba patnáct minut před koncem se po kombinaci Kadavého a Batky dostal do dobré příležitosti Jankto, ale na poslední chvíli mu míč špatně skočil a a jeho pokus šel mimo branku. Čtvrtou a posledni branku přidal minutu před koncem opět Tomáš Valenta.

Po závěrečném hvizdu tak mohly konečně propuknout mistrovské oslavy naplno. Sešívaní po šestnácti letech získaly titul v dorostenecké lize. Slavia může letos získat primát ještě v Juniorské lize a třeba v lize žen.