Stadium Tour a Slavia Museum

Prožijte příběh slávistické hvězdy! Jedenáct stanovišť, jedenáct jedinečných červenobílých zážitků! Vychutnejte si návštěvu legendárního Edenu – domovského stánku nejstaršího českého klubu plnými doušky. Nahlédněte do hráčské šatny, kde se převlékaly hvězdy Barcelony, Borussie Dortmund nebo Chelsea, vyzkoušejte si pohled na hřiště ze střídačky jako hráč Slavie, objevte prostory pro tiskové konference a rozhovory fotbalistů s médii, projděte se prezidentskou chodbou nebo si prohlédněte hrací plochu a zázemí z nejvyššího patra stadionu.

Součástí Stadium Tour je i prohlídka největšího fotbalového muzea v Česku. Výstavní prostory se nacházejí ve dvou podlažích, galerie unikátních fotbalových dresů sahá až do čtvrtého patra nejmodernějšího fotbalového stadionu v republice.V muzeu Slavie je na více než 1200 metrech čtverečních k vidění přes 1200 exponátů. Na desítkách obrazovek jsou promítány unikátní fotografie, videa nebo dokumenty. Z prohlídky muzea a stadionu si můžete kromě jedinečného zážitku odnést zdarma památeční fotografii ze samoobslužného fotokoutku. 

Fotogalerie

Nejvzácnější artefakty

  • BRANKÁŘSKÝ SVETR FRANTIŠKA PLÁNIČKY
  • V tomto svetru přivedl kapitán František Plánička mužstvo Československa, ve kterém bylo dalších sedm hráčů Slavie, do finále mistrovství světa v Itálii 1934.
  • STŘEDOEVROPSKÝ POHÁR
  • Replika Středoevropského poháru, který Slavia vyhrála v roce 1938. Trofej přebíral kapitán Ferdinand Daučík, který se o dvanáct let později stal trenérem FC Barcelona. Slavia postupně vyřadila Beogradski SK, Ambrosianu (Inter Milán), Janov CFC a Ferencváros. Středoevropský pohár byla nejvýznamnější klubová soutěž na evropském kontinentu v první polovině 20. století.
  • ZLATÝ MÍČ JOSEFA MASOPUSTA
  • Zlatý míč za rok 1962 získal československý fotbalista ve službách Dukly Praha Josef Masopust. Zvítězil s náskokem dvanácti bodů před Eusébiem a stal se tak první hráčem z Československa, kterému se podařilo tuto prestižní trofej vyhrát.
  • POHÁR PRO MISTRA LIGY 2019/2020
  • Sezonu 2019/2020, kterou přerušila epidemiologická situace ohledně COVID-19, nakonec zakončila Slavia mistrovským titulem. Červenobílí tak obhájili prvenství ze sezony 2018/2019 a získali svůj dvacátý mistrovský titul! 
  • ARTEFAKTY Z LIGY MISTRŮ UEFA 2019/2020
  • Po dvanácti letech červenobílí slavili postup do Ligy mistrů UEFA. Ve skupině F čekaly Slavii zápasy s Interem Milán, Borussií Dortmund a FC Barcelonou.

Slavia Museum a Stadium Tour opět uzavřeny!

Je nám velice líto, ale museli jsme znovu až do odvolání uzavřít Slavia Museum a Stadium Tour. Učinili jsme tak vzhledem k  novému ročníku evropských pohárů a domácích soutěží.

Hráči Slavie mají po roce opět možnost probojovat se do základní skupiny prestižní Ligy mistrů. Vzhledem k současné epidemiologické situaci byl klub nucen opět uzavřít Slavia Museum a Stadium Tour. Hlavním důvodem je co největší eliminace rizik možné nákazy COVID-19 a maximální ochrana hráčů a členů realizačního týmu A-mužstva.

Uzavření muzea je jen jedno z řady opatření, které náš klub přijal směrem ke startu nového ročníku Ligy mistrů UEFA, Evropské ligy UEFA a také k novému ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém Slavia obhajuje mistrovský titul.

Všem návštěvníkům se za případné komplikace chystané s návštěvou a prohlídkou Edenu omlouváme a děkujeme za pochopení.

Vouchery na vstup do Slavia Museum s platností do 31. března 2020 a 30. dubna 2020 zakoupené přes SLEVOMAT zůstávají automaticky prodlouženy do 31. prosince 2020. To se týká i Dárkových poukazů z Fanshopu Slavie.

O znovuotevření Slavia Museum a Stadium Tour vás budeme včas informovat na webových stránkách muzea a na sociálních sítích. 

Vstupenky

Ceník vstupenek

Druh Standardní Zlevněné
Dospělý 200 Kč 150 Kč
Dítě (6 - 15 let) 50 Kč zdarma
Rodina 2+2 400 Kč 300 Kč
Školy (děti do 15 let) 50 Kč pedagog zdarma

Na zlevněné vstupné mají nárok členové Odboru Přátel a Fanklubu, dále permanentkáři, senioři nad 65 let, studenti (po předložení ISIC), děti do 6 let a rodiny s dětmi, ve kterých je alespoň jeden člen v Odboru Přátel nebo ve Fanklubu.

Kde nás najdete

Fotbalové Slavia Museum je součástí Sinobo Stadium v Edenu. Dopravní spojení na zastávku Slavia můžete využít tramvaje číslo 6, 7, 22 a 24 a také autobusy číslo 135, 136, 150 a 213. Vstup do muzea a na Stadium tour se nachází uprostřed stadionu na západní straně naproti Nákupnímu centru Eden. Vstupenky můžete koupit online anebo na pokladně u vstupu číslo 4 (u železniční trati).

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Z historie