Stadium Tour a Slavia Museum

Prožijte příběh slávistické hvězdy! Jedenáct stanovišť, jedenáct jedinečných červenobílých zážitků! Vychutnejte si návštěvu legendárního Edenu – domovského stánku nejstaršího českého klubu plnými doušky. Nahlédněte do hráčské šatny, kde se převlékaly hvězdy Barcelony, Borussie Dortmund nebo Chelsea, vyzkoušejte si pohled na hřiště ze střídačky jako hráč Slavie, objevte prostory pro tiskové konference a rozhovory fotbalistů s médii, projděte se prezidentskou chodbou nebo si prohlédněte hrací plochu a zázemí z nejvyššího patra stadionu.

Součástí Stadium Tour je i prohlídka největšího fotbalového muzea v Česku. Výstavní prostory se nacházejí ve dvou podlažích, galerie unikátních fotbalových dresů sahá až do čtvrtého patra nejmodernějšího fotbalového stadionu v republice. Slavia Museum má rozlohu více než 1 200 metrů čtverečních a ve svých sbírkách čítá více než 1 200 artefaktů. Velká většina z nich je vystavena a zpřístupněna široké veřejnosti, část z nich odpočívá ve slávistickém archivu. Vystavené exponáty jsou stále doplňovány a obměňovány. Na desítkách obrazovek jsou promítány unikátní fotografie, videa nebo dokumenty. Z prohlídky muzea a stadionu si můžete kromě jedinečného zážitku odnést zdarma památeční fotografii ze samoobslužného fotokoutku. 

Fotogalerie

Nejvzácnější artefakty

  • BRANKÁŘSKÝ SVETR FRANTIŠKA PLÁNIČKY
  • V tomto svetru přivedl kapitán František Plánička mužstvo Československa, ve kterém bylo dalších sedm hráčů Slavie, do finále mistrovství světa v Itálii 1934.
  • STŘEDOEVROPSKÝ POHÁR
  • Replika Středoevropského poháru, který Slavia vyhrála v roce 1938. Trofej přebíral kapitán Ferdinand Daučík, který se o dvanáct let později stal trenérem FC Barcelona. Slavia postupně vyřadila Beogradski SK, Ambrosianu (Inter Milán), Janov CFC a Ferencváros. Středoevropský pohár byla nejvýznamnější klubová soutěž na evropském kontinentu v první polovině 20. století.
  • DRES VLADIMÍRA ŠMICERA Z FINÁLE LIGY MISTRŮ UEFA
  • Dres Vladimíra Šmicera z finále Ligy mistrů UEFA v Istanbulu 25. května 2005. Zápas AC Milán – FC Liverpool 3:3, 2:3 na pokutové kopy. Vladimír Šmicer se výrazně podílel na výhře Liverpoolu. Proměnil penaltu a v základní hrací době navíc vstřelil druhou branku. 
  • POHÁR PRO MISTRA LIGY 2019/2020
  • Sezonu 2019/2020, kterou přerušila epidemiologická situace ohledně COVID-19, nakonec zakončila Slavia mistrovským titulem. Červenobílí tak obhájili prvenství ze sezony 2018/2019 a získali svůj dvacátý mistrovský titul! 
  • ARTEFAKTY Z LIGY MISTRŮ UEFA 2019/2020
  • Po dvanácti letech červenobílí slavili postup do Ligy mistrů UEFA. Ve skupině F čekaly Slavii zápasy s Interem Milán, Borussií Dortmund a FC Barcelonou.

Prostory Slavia Museum a Stadium Tour zůstávají pro veřejnost uzavřeny!

Je nám velice líto, ale vzhledem k aktuální situaci ohledně COVID-19 zůstávají prostory Slavia Museum i Stadium Tour uzavřeny. 

Všem zájemcům o prohlídky a majitelům voucherů se za případné komplikace chystané s návštěvou a prohlídkou Edenu omlouváme a děkujeme za pochopení. Současná epidemiologická situace a přetrvávající nouzový stav nám nedovolují prohlídky muzea ani stadionu pro širokou veřejnost realizovat. 

Věříme, že celou situaci v naší zemi společně zvládneme a v našem Slavia Museum v Praze 10 ve Vršovicích se brzy uvidíme. 

Děkujeme vám, že nás podporujete nákupem dárkových poukazů, i když je Slavia Museum momentálně uzavřeno. Moc si vaší podpory vážíme. Platnost všech dárkových poukazů a voucherů do muzea jsme prodloužili do 31. prosince 2021. To se týká dárkových poukazů, které jsou v prodeji ve Fanshopu Slavie v Edenu, i voucherů, které bylo možné zakoupit přes SLEVOMAT. 

O termínu znovuotevření Slavia Museum a Stadium Tour a také o jakýchkoliv změnách vás budeme včas informovat na webových stránkách muzea a na sociálních sítích. 

Spolu to zvládneme! 

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a co nejlepší vstup do nového roku 2021!

Vstupenky

Ceník vstupenek

Druh Standardní Zlevněné
Dospělý 200 Kč 150 Kč
Dítě (6 - 15 let) 50 Kč zdarma
Rodina 2+2 400 Kč 300 Kč
Školy (děti do 15 let) 50 Kč pedagog zdarma

Na zlevněné vstupné mají nárok členové Odboru Přátel a Fanklubu, dále permanentkáři, senioři nad 65 let, studenti (po předložení ISIC), děti do 6 let a rodiny s dětmi, ve kterých je alespoň jeden člen v Odboru Přátel nebo ve Fanklubu.

Kde nás najdete

Fotbalové Slavia Museum je součástí Sinobo Stadium v Edenu. Dopravní spojení na zastávku Slavia můžete využít tramvaje číslo 6, 7, 22 a 24 a také autobusy číslo 135, 136, 150 a 213. Vstup do muzea a na Stadium tour se nachází uprostřed stadionu na západní straně naproti Nákupnímu centru Eden. Vstupenky můžete koupit online anebo na pokladně u vstupu číslo 4 (u železniční trati).

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Z historie