Stadium Tour a Slavia Museum

Prožijte příběh slávistické hvězdy! Jedenáct stanovišť, jedenáct jedinečných červenobílých zážitků! Vychutnejte si návštěvu legendárního Edenu – domovského stánku nejstaršího českého klubu plnými doušky. Nahlédněte do hráčské šatny, kde se převlékaly hvězdy Barcelony, Borussie Dortmund nebo Chelsea, vyzkoušejte si pohled na hřiště ze střídačky jako hráč Slavie, objevte prostory pro tiskové konference a rozhovory fotbalistů s médii, projděte se prezidentskou chodbou nebo si prohlédněte hrací plochu a zázemí z nejvyššího patra stadionu.

Součástí Stadium Tour je i prohlídka největšího fotbalového muzea v Česku. Výstavní prostory se nacházejí ve dvou podlažích, galerie unikátních fotbalových dresů sahá až do čtvrtého patra nejmodernějšího fotbalového stadionu v republice.V muzeu Slavie je na více než 1200 metrech čtverečních k vidění přes 1200 exponátů. Na desítkách obrazovek jsou promítány unikátní fotografie, videa nebo dokumenty. Z prohlídky muzea a stadionu si můžete kromě jedinečného zážitku odnést zdarma památeční fotografii ze samoobslužného fotokoutku. 

Fotogalerie

Nejvzácnější artefakty

BRANKÁŘSKÝ SVETR FRANTIŠKA PLÁNIČKY

V tomto svetru přivedl kapitán František Plánička mužstvo Československa, ve kterém bylo dalších sedm hráčů Slavie, do finále mistrovství světa v Itálii 1934.

STŘEDOEVROPSKÝ POHÁR

Replika Středoevropského poháru, který Slavia vyhrála v roce 1938. Trofej přebíral kapitán Ferdinand Daučík, který se o dvanáct let později stal trenérem FC Barcelona. Slavia postupně vyřadila Beogradski SK, Ambrosianu (Inter Milán), Janov CFC a Ferencváros. Středoevropský pohár byla nejvýznamnější klubová soutěž na evropském kontinentu v první polovině 20. století.

ZLATÝ MÍČ JOSEFA MASOPUSTA

Zlatý míč za rok 1962 získal československý fotbalista ve službách Dukly Praha Josef Masopust. Zvítězil s náskokem dvanácti bodů před Eusébiem a stal se tak první hráčem z Československa, kterému se podařilo tuto prestižní trofej vyhrát.

POHÁR PRO MISTRA LIGY 2018/2019

Sezonu 2018/2019 zakončila Slavia mistrovským titulem a také celkovým vítězstvím v domácím poháru. Červenobílí získali ceněný double po 77 letech.

ARTEFAKTY Z LIGY MISTRŮ UEFA 2019/2020

Po dvanácti letech červenobílí slavili postup do Ligy mistrů UEFA. Ve skupině F čekaly Slavii zápasy s Interem Milán, Borussií Dortmund a FC Barcelonou.

Otevírací doba

Slavia Museum zůstává uzavřeno až do skončení fotbalové sezony 2019/2020. Vzhledem k tomu, že prostory muzea a Stadium Tour se prolínají se zázemím klubu a A-mužstva, chceme maximálně eliminovat možné riziko přenosu nákazy COVID-19.

Děkujeme za pochopení.

O znovuotevření našeho muzea budeme včas informovat na našich stránkách slavia.cz/museum a také na našich sociálních sítích Slavia Museum.

Pokud máte zakoupenu vstupenku na Stadium Tour, budou vám peníze vráceny prostřednictvím sítě Ticketportal. V případě dotazů ohledně vrácení vstupenek nás kontaktuje na museum@slavia.cz.

Vouchery na vstup do Slavia Museum s platností do 31. března 2020 a 30. dubna 2020 zakoupené přes SLEVOMAT budou automaticky prodlouženy do 31. prosince 2020. To se týká i Dárkových poukazů, které byly a jsou v prodeji ve Fanshopu Slavie.

Vstupenky

Ceník vstupenek

Druh Standardní Zlevněné
Dospělý 200 Kč 150 Kč
Dítě (6 - 15 let) 50 Kč zdarma
Rodina 2+2 400 Kč 300 Kč
Školy (děti do 15 let) 50 Kč pedagog zdarma

Na zlevněné vstupné mají nárok členové Odboru Přátel a Fanklubu, dále permanentkáři, senioři nad 65 let, studenti (po předložení ISIC), děti do 6 let a rodiny s dětmi, ve kterých je alespoň jeden člen v Odboru Přátel nebo ve Fanklubu.

Kde nás najdete

Fotbalové Slavia Museum je součástí Sinobo Stadium v Edenu. Dopravní spojení na zastávku Slavia můžete využít tramvaje číslo 6, 7, 22 a 24 a také autobusy číslo 135, 136, 150 a 213. Vstup do muzea a na Stadium tour se nachází uprostřed stadionu na západní straně naproti Nákupnímu centru Eden. Vstupenky můžete koupit online anebo na pokladně u vstupu číslo 4 (u železniční trati).

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Z historie