Zápas Liberec - Slavia

1:2
(1:1)
2., so 23.8.2014
2., so 23.8.2014
Liberec - Slavia

Komentář trenéra Miroslava Jíry: „Náš první venkovní zápas v Liberci jsme zvládli vítězně, i když nebyl vůbec jednoduchý a museli jsme vývoj zápasu dokonce otáčet. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, diktovali jsme tempo hry a byli rozhodně dominantnějším týmem na hřišti. Postupně jsme však polevili v naší aktivitě a naše hra začala být hodně nepřesná, čehož využili domácí, kteří se začali dostávat více do hry.

Ve 33. minutě došlo v našich zadních řadách k nedorozumění a Liberec po faulu brankáře Levíčka kopal pokutový kop. Penaltu domácí proměnili a nás to nakoplo ke zvýšené aktivitě v útočné fázi. Ihned jsme rozjeli rychlou kombinační akci po pravé straně hřiště, bohužel útočník Novák netrefil míč ideálně a k vyrovnání nedošlo. Vše jsme si nicméně vynahradili po další akci na pravé straně hřiště, kdy výborně zacentroval Stropek a záložník Král přesnou hlavou srovnal na 1:1. V závěru prvního poločasu pak výborně odcentroval zleva Havrda a útočník Krejdl hlavičkoval nad břevno branky domácích.

Vstup do druhého poločasu jsme měli výborný, neboť ve 46. minutě se k odraženému míči po našem rohu dostal na hranici vápna Havrda a nechytatelnou ranou změnil skóre na 2:1 pro Slavii. Vývoj druhého poločasu byl velmi zajímavý, neboť oba týmy měly několik možností ke skórování, skóre zápasu se však již neměnilo, takže jsme si z Liberce po bojovném výkonu odvezli první podzimní tři body.

Jsem rád, že kluci v tomhle zápase bojovali, i když jsem postrádal v naší hře více lehkosti a kreativity. Přesto věřím, že tohle vítězství kluky správně nakopne a kvalita našeho herního projevu bude mít stoupající tendenci.“
1:2

Sestavy

Slavia

Levíček, Stropek, Kaník(70. Lauricella), Vyskočil, Pardubský, Král, Žežulka, Diviš (41. Souček), Krejdl ( 57. Sodoma), Novák, Havrda (64. Bucha)

Detaily utkání

Statistiky
Branky Slavie: 34. Král, 45. Havrda

Aktuálně

Spolupráce s partnerskými kluby

30.06.2020
Mládežnická akademie dále rozvíjí projekt partnerských klubů a spolupráci s nimi.

6. ročník letních fotbalových kempů zahájen

29.06.2020
V neděli 28.6. byl zahájen 6. ročník letních fotbalových kempů. Jedná se o týdenní příměstský fotbalový program pro hráče ročníků 2008 - 2012 a brankáře ročníků 2009 - 2011.

Tomáš Heidenreich novým šéftrenérem mládeže

24.06.2020
Do mládežnické akademie přichází na pozici šéftrenéra mládežnických kategorií Tomáš Heidenreich.

Další články