Zápas Hradec Králové - Slavia

1:9
(0:3)
9. kolo, so 14.10.2017
9. kolo, so 14.10.2017
Hradec Králové - Slavia
Slávistky po postupu v Lize mistryň zavítaly do Hradce, kde od úvodních minut potvrzovaly roli favorita. Jenže na vedoucí branku si musely počkat, měly několik náznaků, ale řada centrů nenacházelo adresáta. Až v 15. minutě Cahynová přenesla hru, Veselá se uvolnila a křížnou střelou překonala brankářku. Hradec mohl zahrozit o dvě minuty později ze standardní situace, Danielková však trefila jen zeď. Velkou šanci nevyužila Krejčiříková, kdy trefila brankářku z pár kroků po centru Necidové. Ve 24. minutě po rychlém přenesení hry poslala Chlastáková před branku přízemní centr a Jarchovská měla jednoduchou pozici. Pak slabou střelu Cahynové brankářka vyrazila. Ve 35. minutě po faulu na Jarchovskou proměnila penaltu Chlastáková.

Do druhého poločase se prostřídalo, ale v 50. minutě přišlo varování, když se po zkrumáži prosadila Valentová. Holky to naopak povzbudilo a po minutě centrovala do vápna Veselá a na zadní tyči hlavičkovala pod břevno Dědinová. A začalo to padat, po dalším centru Veselé hlavičkovala přesně k tyči Skálová. Právě do vápna nyní chodilo velké množství a hradecká obrana se dostávala stále více pod tlak. V 62. minutě šikovně poslala do malého vápna míč Svitková, důrazná dvojice Skálová - Divišová zajistila následně branku, když obránkyně odkopla do Divišové, od které pak skončil míč v síti. Během krátké chvíle se dvakrát prosadila Budošová, když po každé střílela přesně z voleje bez přípravy. A po hezkém průniku Dědinové přidala druhou branku Skálová. Slávistky tak splnily povinnost a připsaly si další vysokou výhru.
1:9

Sestavy

Hradec Králové

Hradec: Pospíšilová, Hýlová, Novotná, Svobodová, Miklová, Plzáková, Danihelková, Antalíková, Mikysková, Červeňáková, Vítková

Slavia

Slavia: Sladká, Sedláčková, Budošová, Chlastáková(46´Divišová), Dědinová, Veselá, Cahynová(46´Cahynová), Krejčiříková(46´Svitková), Pěničková, Jarchovská, Necidová(30´Skálová)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 14´Veselá, 23´Jarchovská, 34´Chlastáková(P), 49´Valentová, 50´Dědinová, 54´ 71´Skálová, 61´Divišová, 64´70´Budošová
Diváci
50

Aktuálně

Slávistky narazí na Gintru Universitetas

17.08.2018
Fotbalistky Slavie se v Lize mistryň střetnou s litevským týmem Gintra Universitetas. První zápas se hraje venku 12. nebo 13. září, odveta za čtrnáctí dní v Praze.

Slávistky slaví postup do round 32

13.08.2018
Slávistky zvládly nástrahy kvalifikace a postoupily do hlavní fáze. V závěrečném zápase skupiny porazily MTK Hungária 4:1 po brankách Szewieczkové, Kamily Dubcové, Divišové a Svitkové.

Slávistky porazily Mitrovicu 4:0

10.08.2018
Slavia se připsala druhou výhru v kvalifikaci Ligy mistryň po výhře nad Mitrovicí 4:0. Dvakrát skórovala Divišová, další branky přidaly Kamila Dubcová a Szewieczková.

Další články