Zápas SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň

8:0
(5:0)
1. kolo, so 17.8.2019, Praha 10, Vladivostocká, tráva
1. kolo, so 17.8.2019, Praha 10, Vladivostocká, tráva
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Branky: 2’ Žemberyová, 8’51’53’ Necidová, 11’28’ Svitková, 18’ Kožárová, 66’ Jarchovská

V základní sestavě trenéra Kolomazníka se objevily všechny letní posily a na hřiště vyvedla tým nová kapitánka Diana Bartovičová. „Vydařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme se dokázaly gólově prosadit hned v prvních minutách. Prvních 30 min jsme předváděly opravdu hezký rychlý fotbal, s množstvím akci na 1-2 dotyky, které i když neskončily gólem, diváci odměnili potleskem. Ve druhém poločasu začala kvalita naší hry upadat, kdy jsme ztrácely balóny řadou nepřesných přihrávek. Hra se oproti prvnímu poločasu zpomalila a soupeř dostával prostor na braekové situace. Výsledkově můžeme být spokojení, ale takovéhle herní výpadky by se nám stávat neměly“, hodnotí první ligový zápas Bartovičová.

Zápas začal pro slávistky výborně, hned ve 2.minutě zápasu se prosadila poprvé ve slávistickém dresu po přihrávce Svitkové Laura Žemberyová. Slavia měla od začátku utkání převahu a na druhý gól se nemuselo dlouho čekat. V 8.minutě se po návratu z hostování prosadila Necidová a rozjela tak své gólové představení v zápase. Další dvě branky přidala Svitková, kdy se dokázala prosadil hlavou po centru ze strany hřiště. První poločas zakončila další branku hlavou Tereza Kožárová. Ve druhém poločase zkompletovala hattrick Necidová, u první branky trefila krásnou střelou pod břevno a u druhé branky využila svoji výškovou převahu při rohovém kopu. Gólovou tečku za utkáním udělala obránkyně Jarchovská.

„Na nový ročník ligy jsem se těšila a jsem ráda, že jsme první zápas zvládly v klidu a vstřelily hodně branek. V určitých fázich hry jsme předváděly opravdu pěkné akce. Když jsem vsřelila první gól, byla jsem nesmirně ráda, jelikož jsem za posledni dobu moc gólů nedávala. To jsem ještě nevěděla, že dám hattrick. To uz si ani nepamatuji, kdy se mi povedlo naposledy. Věřím, že v letošní sezóně nebyl posledni. Za týden nás čeká derby a cíl máme jasný, přivézt ze Strahova tři body“ dodala odhodlaně střelkyně zápasu Necidová.

Už za týden je na programu derby se Spartou! Hraje se v sobotu 24. 8. od 16 hodin na Strahově.

8:0

Sestavy

SK Slavia Praha

Lukášová, Khýrová, Jarchovská, Necidová, Bartovičová, Svitková, Černá (61'Dědinová), Persson, Divišová (69' Veselá), Žemberyová, Kožárová

FC Viktoria Plzeň

Holíková, Němcová, Švábová, Nehodová, Kolorosová, Pacandová, Šlajsová, Markelová, Nesvedová, Mikešová, Mrázová

Detaily utkání

Branky
2’ Žemberyová, 8’51’53’ Necidová, 11’28’ Svitková, 18’ Kožárová, 66’ Jarchovská

Fotogalerie

Aktuálně

Slávistky zahájily připravu!

08.01.2020
Po zimní přestávce slávistky absolvovaly první trénink zimní přípravy, kde je čeká nabírání kondice v domácích podmínkách.

Slávistky se loučí s Ligou mistryň

01.11.2019
Ve čtvrtek večer na londýnském stadionu Borehamwood Football Clubu odehrály slávistické fotbalistky odvetu proti Arsenalu.

Simona Necidová: Chceme se Arsenalu vyrovnat

31.10.2019
V Edenu hlídala jednu z nejlepších útočnic světa a byl to hodně těžký úkol. Simona Necidová věří, že v odvetě předvede Slavia sebevědomější výkon hlavně v úvodu zápasu.

Další články