Slavia a další kluby rozporují rozhodnutí výkonného výboru | SK Slavia Praha
Více

Slavia a další kluby rozporují rozhodnutí výkonného výboru

Šest klubů Gambrinus ligy včetně SK Slavia Praha podává podnět Odvolací a revizní komisi Fotbalové asociace České republiky.

PRAHA - Šest klubů Gambrinus ligy, jmenovitě SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, FK Teplice, FK Baumit Jablonec, FK Viktoria Žižkov a 1. FK Příbram, podává podnět Odvolací a revizní komisi Fotbalové asociace České republiky.


Apelujeme, aby tato komise prošetřila, zda postupem výkonného výboru při odvolání komise rozhodčích nedošlo k porušení stanov Fotbalové asociace České republiky. Podle článku 3 statutu odvolacích a revizních komisí, odvolacího a přezkumného řádu Fotbalové asociace České republiky ORK mimo jiné v rámci své kontrolní a revizní pravomoci kontroluje dodržování stanov, řádů a předpisů Fotbalové asociace České republiky v orgánech tohoto sdružení.


Zároveň požadujeme, aby z jednání odvolací a revizní komise byla vyloučena slečna Markéta Haindlová. Důvodem je, že slečna Haindlová je obchodně spjatá s Jindřichem Rajchlem, který ve výkonném výboru hlasoval pro odvolání komise rozhodčích, a zároveň úzce spolupracuje s Karlem Poborským, který též hlasoval ve výkonném výboru pro odvolání komise rozhodčích, a to v České asociaci fotbalových hráčů.


SK Slavia Praha a AC Sparta Praha podávají k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 žalobu podle paragrafu 15 zákonu o sdružování občanů, na určení, zda postupem výkonného výboru FAČR jako orgánu občanského sdružení ve věci odvolání komise rozhodčích nedošlo k porušení stanov FAČR.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články