Slavia a další kluby rozporují rozhodnutí výkonného výboru | SK Slavia Praha
Více

Slavia a další kluby rozporují rozhodnutí výkonného výboru

Šest klubů Gambrinus ligy včetně SK Slavia Praha podává podnět Odvolací a revizní komisi Fotbalové asociace České republiky.

PRAHA - Šest klubů Gambrinus ligy, jmenovitě SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, FK Teplice, FK Baumit Jablonec, FK Viktoria Žižkov a 1. FK Příbram, podává podnět Odvolací a revizní komisi Fotbalové asociace České republiky.


Apelujeme, aby tato komise prošetřila, zda postupem výkonného výboru při odvolání komise rozhodčích nedošlo k porušení stanov Fotbalové asociace České republiky. Podle článku 3 statutu odvolacích a revizních komisí, odvolacího a přezkumného řádu Fotbalové asociace České republiky ORK mimo jiné v rámci své kontrolní a revizní pravomoci kontroluje dodržování stanov, řádů a předpisů Fotbalové asociace České republiky v orgánech tohoto sdružení.


Zároveň požadujeme, aby z jednání odvolací a revizní komise byla vyloučena slečna Markéta Haindlová. Důvodem je, že slečna Haindlová je obchodně spjatá s Jindřichem Rajchlem, který ve výkonném výboru hlasoval pro odvolání komise rozhodčích, a zároveň úzce spolupracuje s Karlem Poborským, který též hlasoval ve výkonném výboru pro odvolání komise rozhodčích, a to v České asociaci fotbalových hráčů.


SK Slavia Praha a AC Sparta Praha podávají k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 žalobu podle paragrafu 15 zákonu o sdružování občanů, na určení, zda postupem výkonného výboru FAČR jako orgánu občanského sdružení ve věci odvolání komise rozhodčích nedošlo k porušení stanov FAČR.

Aktuálně

Dívčí týmy si udržely neporazitelnost po celý víkend

27. 2. 2024
Naše mládežnické kategorie žen si o víkendu vedly skvěle. Mladší přípravky zvítězily ve třech přátelských zápasech, starší přípravka si poradila s týmem z Braníka a mladší žákyně překonaly o dva roky starší soupeřky z Jablonce.

PREVIEW: Schranz a Houštecký před 309. derby

27. 2. 2024
Jeden týden, hned dvě derby. K první konfrontaci pražských rivalů dojde ve středu od 18:00 v Edenu v rámci čtvrtfinále MOL Cupu. O duelu promluvili asistent trenéra Zdeněk Houštecký a záložník Ivan Schranz.

Pavel Tykač se stal předsedou dozorčí rady SK Slavia Praha

27. 2. 2024
Ve Fortuna Areně – Edenu dnes proběhla valná hromada SK Slavia Praha a první zasedání nové dozorčí rady klubu.

Další články