Fanoušci se mohli setkat s legendami Slavie | SK Slavia Praha
Více

Fanoušci se mohli setkat s legendami Slavie

Na tři desítky legend Slavie se sešly v sobotu v hotelu Stará Zbrojnice, aby si připomněly 120. výročí založení Slavie.
PRAHA/KAMPA - Na třicet bývalých hráčů Slavie se sešlo v sobotu odpoledne v hotelu Stará Zbrojnice na Kampě, aby zavzpomínali na léta strávená ve Slavii. Na následnou autogramiádu se pak sešly stovky fanoušků, kteří si nenechali ujít setkání se slávisty, kteří žijí v Čechách, i s těmi, kteří přijeli ze zahraničí. Z Vídně přicestoval na oslavy například vicemistr světa z Chile z roku 1962 Josef Kadraba, z Bratislavy bývalý skvělý stoper a vítěz Českého poháru se Slavií Ján Luža.

Ze zástupců poválečné éry Slavie a generací, které hájily červenobílé barvy v 60., 70. a 80. letech, se setkání a autogramiády zúčastnili například Jan Andrejkovič, Jiří Nedvídek, Jan Lála, Josef Kadraba, František Fiktus, Dušan Herda, Peter Herda, Ivo Lubas, Ján Luža, Jan Mareš a další vynikající hráči.

„Pozvání na oslavy mě mile překvapilo, nečekal jsem, že to bude tak veliké,“ prozradil Josef Kadraba, který letos oslaví své osmdesáté narozeniny.

„Setkání se mi velmi líbilo, výzdoba a celý sál vypadaly, jako kdybychom se vrátili někam do dob Karla IV. Byla to veliká akce a nečekal jsem, že tolik fanoušků vůbec přijde. Byla tam velká spousta lidí, kteří si nás ještě pamatovali ve slávistickém dresu. Říkali mi, že si pamatují, když jsme hráli tenkrát v Čelakovicích, když jsme postupovali a podobně. Bylo milé, že si ještě vzpomněli,“ pokračoval neuvěřitelně vitální Josef Kadraba, který na oslavy přijel z Vídně.

Aktuálně

Dorostenci zvládli utkání v Budějovicích, přípravky na turnajích v zahraničí

23. 4. 2024
U19 i U17 zvládly víkendová utkání v Českých Budějovicích. Přípravky vyrazily na turnaje do Německa a Polska. Skvělý B-tým porazil rezervu Dukly Praha vysoko 6:0. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

Další články