Tomáš Necid se vrací do reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Tomáš Necid se vrací do reprezentace

PRAHA - Tomáš Necid byl po delší době opět nominovaný do reprezentačního áčka. Česká republika se utká v úterý 3. června v Olomouci v přípravném utkání s Rakouskem.
„Rozhodl jsem se pro Tomáše z důvodu toho, že kolikrát potřebujeme v zápase něco změnit. Potřebujete mít hrotového útočníka, který je typologicky jiný než hráči, kteří momentálně hrají. Proto padla volba na Tomáše. Třeba ve Finsku jsme se hráli hodně přes křídla a nedokázali jsme se ve vápně být tak důrazní, jak jsme si představovali. Na základě toho si chceme vyzkoušet hru s klasickým hrotovým útočníkem, který ve vápně budí svou pozornost nejen rychlostí a technikou, ale i výškou," uvedl na nominační tiskové konferenci trenér reprezentace Pavel Vrba.

Zpráva slávistického útočníka samozřejmě potěšila. „Jsem moc rád, že mám možnost se po dvou těžkých zraněních kolene vrátit do reprezentace. Pro každého hráče je to sen. Do reprezentace mi pomohla Slavia, kde jsem mohl opět začít pravidelně hrát. Těší mě důvěra trenéra Vrby, ale na reprezentaci začnu myslet až po sobotě, kdy nás čeká těžké a důležité utkání v Ostravě," má jasno Tomáš Necid.

Slávistický odchovanec, který se do českého výběru vrací po více než roce, je v aktuální nominaci vůbec nejzkušenějším reprezentantem s 26 starty za národní A-tým.

Do výběru do 21 let, který čeká také přípravné utkání s Rakouskem, byl nominovaný Jaromír Zmrhal.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články