Tomáš Necid se vrací do reprezentace | SK Slavia Praha
Více

Tomáš Necid se vrací do reprezentace

PRAHA - Tomáš Necid byl po delší době opět nominovaný do reprezentačního áčka. Česká republika se utká v úterý 3. června v Olomouci v přípravném utkání s Rakouskem.
„Rozhodl jsem se pro Tomáše z důvodu toho, že kolikrát potřebujeme v zápase něco změnit. Potřebujete mít hrotového útočníka, který je typologicky jiný než hráči, kteří momentálně hrají. Proto padla volba na Tomáše. Třeba ve Finsku jsme se hráli hodně přes křídla a nedokázali jsme se ve vápně být tak důrazní, jak jsme si představovali. Na základě toho si chceme vyzkoušet hru s klasickým hrotovým útočníkem, který ve vápně budí svou pozornost nejen rychlostí a technikou, ale i výškou," uvedl na nominační tiskové konferenci trenér reprezentace Pavel Vrba.

Zpráva slávistického útočníka samozřejmě potěšila. „Jsem moc rád, že mám možnost se po dvou těžkých zraněních kolene vrátit do reprezentace. Pro každého hráče je to sen. Do reprezentace mi pomohla Slavia, kde jsem mohl opět začít pravidelně hrát. Těší mě důvěra trenéra Vrby, ale na reprezentaci začnu myslet až po sobotě, kdy nás čeká těžké a důležité utkání v Ostravě," má jasno Tomáš Necid.

Slávistický odchovanec, který se do českého výběru vrací po více než roce, je v aktuální nominaci vůbec nejzkušenějším reprezentantem s 26 starty za národní A-tým.

Do výběru do 21 let, který čeká také přípravné utkání s Rakouskem, byl nominovaný Jaromír Zmrhal.

Aktuálně

Petr Ševčík donominován na EURO

12. 6. 2024
Petr Ševčík míří na svůj druhý evropský šampionát, ve středu odpoledne nahradil v nominaci zraněného Michala Sadílka. Gratulace a hodně štěstí, Šévo!

Sezona U17: mistři ligy i Československý pohár

12. 6. 2024
Nezapomenutelný ročník 2023/24 má za sebou tým mladších dorostenců U17. Prvenství na Memoriálu Františka Harašty, dvě dlouhé vítězné série, titul mistrů republiky a teď i vítězství v Československém poháru. Svěřenci Jaroslava Machače napsali příběh sezony zlatým písmem.

Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu

11. 6. 2024
V sobotu 8. června se v tréninkovém centru Horních Měcholup konal druhý ročník turnaje GIRLS CUP pro dívky do šestnácti let. Slávistky ve velké konkurenci obsadily skvělé druhé místo a na turnaji nedostaly ani jednu branku! Nejlepší hráčkou se stala Michaela Pekárová ze Slavie.

Další články