Zůstalo nám devět lidí, popisoval trenér přípravy na Žižkov | SK Slavia Praha
Více

Zůstalo nám devět lidí, popisoval trenér přípravy na Žižkov

PRAHA/ŽIŽKOV - Před pohárovým utkáním s Viktorií Žižkov musel trenér Miroslav Beránek řešit složitý rébus. Jak poskládat jedenáctku, když máte k dispozici deset hráčů z kádru A-týmu. Musel tak dát možnost hráčům širšího kádru a juniorky. „Čekal jsem, že ti, kteří nastoupili, k tomu přistoupí lépe a důrazněji," mrzelo ale po zápase trenéra.
„Byť jsme měli jen jednoho nebo dva hráče ze základu, čekal jsem, že ti, kteří nastoupili, k tomu přistoupí lépe a důrazněji. Snadno jsme se dostali do vedení, pak ale přišla prostupná defenziva a nedokázali jsme se s tím snadno vyrovnat. Neproměnili jsme šance a po nedůslednosti jsme do šance pustili soupeře,“ hodnotil utkání na Žižkově trenér Miroslav Beránek

„Měli jsme na utkání deset hráčů, ostatní byli zranění nebo odjeli reprezentovat. Ráno nám navíc onemocněl Latka, takže zůstalo devět lidí. Paradoxně Fialka, který přišel na poslední chvíli, patřil k našim nejlepším hráčům. Hráči měli šanci se ukázat, přesvědčit, že by měli dostávat šance v základu v lize,“ pokračoval trenér na adresu marodky.

Hned čtyři hráči nastoupili za A-tým poprvé. „Je to realita, když nás trápí zranění a nemoci,“ posteskl si Miroslav Beránek. „Fialka se zhostil svého úkolu velmi dobře. Bejbl hrál na svůj první zápas v A-týmu to, na co má. U Oskara Fotra víme o jeho brejkových schopnostech, říkali jsme mu, že gólman vybíhá, ať si v takových příležitostech pohlídá poslední dotek. Mohl být tím šťastným hráčem, bohužel není. Zámečník nastoupil na chvilku, některé situace řešil tak, že to chtěl až moc vzít na sebe,“ vyjádřil se Beránek o hráčích, kteří se premiérově objevili v dresu A-týmu.

Trenér čelil i otázce, zda Slavia nepřemýšlela o tom, že by Josef Bazal nemohl nastoupit. Záložník, který je na Žižkově na hostování právě ze Slavie, nakonec vstřelil vyrovnávací branku. „Mladí jsou od toho, aby hráli. Chápu, že měl proti Slavii zvýšenou motivaci, my ale posíláme hráče na hostování, aby se vykopali,“ odmítl trenér podobné úvahy.

Aktuálně

​Unikátní slávistický kalendář právě v prodeji

9. 12. 2022
Při příležitosti výročí 130 let od založení našeho klubu jsme pro vás připravili unikátní slávistický kalendář. V prodeji od pátku 9. prosince ve fanshopu. Tak krásné Vánoce, slávisti!

Předvánoční prodej vstupenek na první jarní zápas

9. 12. 2022
První ligový zápas jarní části FORTUNA:LIGY odehrajeme ve Fortuna Areně s Jabloncem 29. ledna 2023 a vstupenky budou v exkluzivním volném prodeji od pondělí 12. prosince.

Konečně to tam spadlo. Remízu bereme

8. 12. 2022
Premiérový bod v rámci základní skupiny Ligy mistryň hodnotili po remíze 1:1 s rakouským St. Pöltenem Karel Piták a Diana Bartovičová.

Další články