Zůstalo nám devět lidí, popisoval trenér přípravy na Žižkov | SK Slavia Praha
Více

Zůstalo nám devět lidí, popisoval trenér přípravy na Žižkov

PRAHA/ŽIŽKOV - Před pohárovým utkáním s Viktorií Žižkov musel trenér Miroslav Beránek řešit složitý rébus. Jak poskládat jedenáctku, když máte k dispozici deset hráčů z kádru A-týmu. Musel tak dát možnost hráčům širšího kádru a juniorky. „Čekal jsem, že ti, kteří nastoupili, k tomu přistoupí lépe a důrazněji," mrzelo ale po zápase trenéra.
„Byť jsme měli jen jednoho nebo dva hráče ze základu, čekal jsem, že ti, kteří nastoupili, k tomu přistoupí lépe a důrazněji. Snadno jsme se dostali do vedení, pak ale přišla prostupná defenziva a nedokázali jsme se s tím snadno vyrovnat. Neproměnili jsme šance a po nedůslednosti jsme do šance pustili soupeře,“ hodnotil utkání na Žižkově trenér Miroslav Beránek

„Měli jsme na utkání deset hráčů, ostatní byli zranění nebo odjeli reprezentovat. Ráno nám navíc onemocněl Latka, takže zůstalo devět lidí. Paradoxně Fialka, který přišel na poslední chvíli, patřil k našim nejlepším hráčům. Hráči měli šanci se ukázat, přesvědčit, že by měli dostávat šance v základu v lize,“ pokračoval trenér na adresu marodky.

Hned čtyři hráči nastoupili za A-tým poprvé. „Je to realita, když nás trápí zranění a nemoci,“ posteskl si Miroslav Beránek. „Fialka se zhostil svého úkolu velmi dobře. Bejbl hrál na svůj první zápas v A-týmu to, na co má. U Oskara Fotra víme o jeho brejkových schopnostech, říkali jsme mu, že gólman vybíhá, ať si v takových příležitostech pohlídá poslední dotek. Mohl být tím šťastným hráčem, bohužel není. Zámečník nastoupil na chvilku, některé situace řešil tak, že to chtěl až moc vzít na sebe,“ vyjádřil se Beránek o hráčích, kteří se premiérově objevili v dresu A-týmu.

Trenér čelil i otázce, zda Slavia nepřemýšlela o tom, že by Josef Bazal nemohl nastoupit. Záložník, který je na Žižkově na hostování právě ze Slavie, nakonec vstřelil vyrovnávací branku. „Mladí jsou od toho, aby hráli. Chápu, že měl proti Slavii zvýšenou motivaci, my ale posíláme hráče na hostování, aby se vykopali,“ odmítl trenér podobné úvahy.

Aktuálně

CITIC završil svoji úspěšnou éru majitele Slavie

27. 2. 2024
Tři mistrovské tituly, tři vítězství v českém poháru, tři čtvrtfinále prestižních evropských soutěží a nespočet pozitivních emocí na hřišti i mimo něj pro všechny sešívané příznivce. Výsledek šesti let působení CITIC Europe Holdings jako majoritního akcionáře klubu.

Dorostenci porazili Legii Varšava, přípravky vyhrály ve Wroclawi

27. 2. 2024
Mladší dorostenci sehráli utkání s Legií Varšava a zvítězili 4:2. Týmy U11, U9 a U8 vyrazily na turnaje do Polska. V derby proti Spartě rozhodli žáci o svém vítězství v poslední vteřině. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články