Věřím, že nepříjemnou sérii otočíme, říká Beránek | SK Slavia Praha
Více

Věřím, že nepříjemnou sérii otočíme, říká Beránek

JABLONEC/STŘELNICE – Slavia podlehla Jablonci 1:2. V prvním poločase přesto byla k rozhodující brance blíž ona. „Své šance jsme neproměnili, což byl rozhodující moment utkání,“ mrzelo trenéra Miroslava Beránka. Proč tomu tak je? „Ve finální části nám chybí klid,“ dodal kouč.
„Do utkání jsme nevstoupili dobře, protože prakticky hned z první akce jsme inkasovali. Rychle jsme se naštěstí oklepali a srovnali. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale své šance jsme neproměnili, což byl rozhodující moment utkání,“ okomentoval trenér Miroslav Beránek první půli zápasu.

Po přestávce se ovšem situace otočila. „Ve druhém poločase domácí přidali a nás brzdila nepřesnost. Už jsme si nevytvořili tolik šancí a nakonec o výsledku rozhodla individuální akci Pospíšila. Domácí byli aktivnější,“ uznal kouč Slavie.

Slavia potřetí prohrála 1:2. „To nás samozřejmě mrzí, hráči cítí, že i tady jsme mohli bodovat. Jak v zápasech proti Spartě, Plzni nebo tady nám chybí lepší zakončení akcí. To je vždy ten rozhodující rozdíl mezi oběma týmy,“ poukázal trenér na rozdíl mezi sešívanými a favority.

Hradec s Budějovicemi remizoval, což Slavii napomohlo. „Z pohledu tabulky to je pro nás pozitivum. Dozvěděl jsem se to před pěti minutami, byl jsem vtažen do utkání a na ostatní zápasy jsem nemyslel. Chtěli jsme tu prostě uspět,“ kabonil

O své vlastní pozici ale spekulovat nechtěl. „Já sám z boje utíkat nebudu, to není můj styl práce. Máme před sebou pět zápasů, všechny jsou hratelné a já věřím, že nepříjemnou sérii otočíme,“ dodal po zápase.

Co by měli sešívaní dělat, aby nepříznivou sérii zlomili? Proměňovat šance. „V tréninku se koncovce věnujeme, nic jiného, jiný recept než trénink neexistuje. Když se nedaří, chybí ve finálních částech klid, to jsou rozhodující momenty utkání,“ je jasné trenérovi sešívaných.

Aktuálně

ONLINE: Od 11:00 příprava proti polskému Śląsku Wrocław

19. 7. 2024
Slávistky se v Horních Měcholupech chystají na své první přípravné utkání, kde vyzvou polský Śląsk Wrocław. Jakou sestavu pro tento zápas zvolil trenérský štáb pod vedením Jiřího Vágnera?

Pomoc dětským pacientům: Tým legend Slavie v Herálci

19. 7. 2024
Tým legend SK Slavia Praha, pod patronací heráleckého rodáka Stanislava Tecla, se tentokrát představí v Herálci u Havlíčkova Brodu. Přijďte podpořit charitativní utkání Nadačního fondu Slavie v sobotu 27. července od 16 hodin. Celý výtěžek poputuje na pomoc Dětskému oddělení Havlíčkobrodské nemocnice.

Brankářka Vanesa Jílková přichází do Slavie

19. 7. 2024
Po ročním hostování v Lokomotivě Brno se k A-týmu žen připojila Vanesa Jílková. Osmnáctiletá reprezentační brankářka podepsala v Edenu několikaletou smlouvu.

Další články