Poslední zápas sezony: Slavia v sobotu přivítá v 15:30 Plzeň | SK Slavia Praha
Více

Poslední zápas sezony: Slavia v sobotu přivítá v 15:30 Plzeň

PRAHA – Poslední zápas čeká slávisty v sobotu v 15:30. V Edenu přivítají svěřenci trenéra Dušana Uhrina mistrovskou Plzeň.
„Věřím, že utkání zvládneme. Určitě budeme chtít mistra porazit a doufám, že nám k tomu pomůžou i naši výborní fanoušci. Těšíme se, že jich na utkání dorazí hodně a společně se úspěšně rozloučíme se sezonou,“ říká trenér Slavie Dušan Uhrin.

Koho z hráčů nebude moci realizační tým pro poslední duel sezony využít? „Bude chybět Martin Latka a pravděpodobně i Simon Deli. Uvidíme, jak bude vypadat Milan Škoda,“ vysvětluje trenér, který se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněných Železníka, Pavlenky a Kuchty, který prodělal zánět slepého střeva.

Jarní slávistickou stálicí se stal Jiří Bílek. „Doufám, že v utkání předvedeme takový výkon, abychom se sezonou rozloučili výhrou. Věřím, že do Edenu dorazí hodně našich fanoušků a uděláme jim radost,“ komentuje stoper Slavie.

„Plzeň v posledních zápasech prohrála, takže určitě bude chtít svou mistrovskou sezonu zakončit výhrou. Tomu se ale budeme snažit zabránit a naopak budeme chtít, abychom se bodově dostali přes padesát bodů,“ doplňuje Bílek.

Na utkání se těší také krajní obránce Jan Bořil. „A to hned z několika důvodů. Přijede mistr, takže si přeji, aby bylo k vidění hezké utkání. Také myslím, že přijde hodně fanoušků, takže atmosféra bude skvělá jako vždy,“ dodává Jan Bořil.

„Jak nejlépe se rozloučit se sezonou než výhrou? Věřím, že pro to uděláme na hřišti všichni maximum a zakončíme sezonu ziskem tří bodů,“ doufá slávistický bek.

Aktuálně

O kontrole zápasu, Chytilovi i nové posile

6. 12. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl mluvil po výhře v MOL Cupu na hřišti Hradce Králové o dobrých výkonech obou celků, hře Mojmíra Chytila, střídáních, pozici Christose Zafeirise i nejnovější posile Mohamedu Ihattarenovi.

Gól? Šťastný. Jdeme dál. To je jediné, na čem záleží

6. 12. 2023
Nekonečný bezbrankový stav ukončil v Hradci Králové hlavičkující Conrad Wallem. Pro #SlaviaTV popsal postupovou trefu z prodloužení, dojmy z Malšovické arény a poděkoval fanouškům, kteří vyrazili tým na osmifinále MOL Cupu podpořit.

Stupňovali jsme tlak. Teď jen vyhrát zbývající zápasy

6. 12. 2023
Mojmír Chytil hovořil s novináři po postupu do čtvrtfinále domácího poháru o průběhu mrazivé bitvy v Hradci, vlastních neproměněných šancích, okamžiku vítězného gólu i nové posile z Nizozemska.

Další články