Poslední zápas sezony: Slavia v sobotu přivítá v 15:30 Plzeň | SK Slavia Praha
Více

Poslední zápas sezony: Slavia v sobotu přivítá v 15:30 Plzeň

PRAHA – Poslední zápas čeká slávisty v sobotu v 15:30. V Edenu přivítají svěřenci trenéra Dušana Uhrina mistrovskou Plzeň.
„Věřím, že utkání zvládneme. Určitě budeme chtít mistra porazit a doufám, že nám k tomu pomůžou i naši výborní fanoušci. Těšíme se, že jich na utkání dorazí hodně a společně se úspěšně rozloučíme se sezonou,“ říká trenér Slavie Dušan Uhrin.

Koho z hráčů nebude moci realizační tým pro poslední duel sezony využít? „Bude chybět Martin Latka a pravděpodobně i Simon Deli. Uvidíme, jak bude vypadat Milan Škoda,“ vysvětluje trenér, který se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněných Železníka, Pavlenky a Kuchty, který prodělal zánět slepého střeva.

Jarní slávistickou stálicí se stal Jiří Bílek. „Doufám, že v utkání předvedeme takový výkon, abychom se sezonou rozloučili výhrou. Věřím, že do Edenu dorazí hodně našich fanoušků a uděláme jim radost,“ komentuje stoper Slavie.

„Plzeň v posledních zápasech prohrála, takže určitě bude chtít svou mistrovskou sezonu zakončit výhrou. Tomu se ale budeme snažit zabránit a naopak budeme chtít, abychom se bodově dostali přes padesát bodů,“ doplňuje Bílek.

Na utkání se těší také krajní obránce Jan Bořil. „A to hned z několika důvodů. Přijede mistr, takže si přeji, aby bylo k vidění hezké utkání. Také myslím, že přijde hodně fanoušků, takže atmosféra bude skvělá jako vždy,“ dodává Jan Bořil.

„Jak nejlépe se rozloučit se sezonou než výhrou? Věřím, že pro to uděláme na hřišti všichni maximum a zakončíme sezonu ziskem tří bodů,“ doufá slávistický bek.

Aktuálně

Jan Sirotník prodloužil smlouvu se Slavií

20. 5. 2024
Odchovance mládežnické akademie Jan Sirotník prodloužil svou smlouvu se Slavií. Nový kontrakt platí do 30. června 2027.

Derby je naše! Parádní výkon a tři body

19. 5. 2024
Fotbalistky Slavie porazily v pátem kole nadstavby Spartu 3:1! Všechny tři branky padly v prvním poločase, o dvě se postarala Martina Šurnovská a jednu přidala Kateřina Svitková. Slávistky tak prodloužily svou neporazitelnost na 25 zápasů v řadě!

O stříbru, kvalitě ligy i výhledu do budoucna

18. 5. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil na tiskové konferenci po výhře nad Slováckem (2:1) o zklamání ze ztráty šancí na titul, popsal zvyšující se kvalitu ligy, vysekl poklonu Martinu Svědíkovi a poodkryl karty před závěrečným kolem sezony.

Další články