Slavia navazuje spolupráci s Celtic Glasgow | SK Slavia Praha
Více

Slavia navazuje spolupráci s Celtic Glasgow

PRAHA – Slavia navázala spolupráci s dalším zajímavým partnerem. Tím se po Hajduku Split a Beijingu Guoan stal Celtic Glasgow.
Zástupci obou klubů si na prvním společném setkání, které proběhlo v Edenu, definovali oblasti, v nichž si mohou kluby navzájem pomoci. Další společná schůzka je naplánovaná ve Skotsku, slávisté vyrazí do Glasgow a tuto cestu by rádi spojili také s přátelským utkáním.

Hosty přivítal šéf mládežnické akademie sešívaných Jiří Plíšek a sportovní ředitel Josef Jinoch. Skotská strana pak vyslala na jednání šéfa mládežnické akademie Chrise McCarta a trenéra A-týmu Johna Kennedyho.

Probírala se zejména spolupráce na úrovni mládežnických akademií, možnost výměnných stáží, účast na turnajích nebo přátelský zápas mezi oběma mužstvy.

Setkání zástupců obou klubů zprostředkoval bývalý hráč Celticu Lubomír Moravčík spolu s manažerem Milanem Lednickým, kteří zároveň zástupce Celticu do Prahy doprovodili. První setkání bylo příjemné a obě strany budou zvažovat, zda se spolupráce ještě prohloubí.

Celtic Glasgow je jedním z nejstarších fotbalových klubů, byl založen v roce 1887 a aktuálně se mu na domácí půdě daří. V posledních pěti letech pokaždé získal ligovou trofej a je tak pravidelným účastníkem evropských pohárů.

Aktuálně

B-tým postupuje do druhé ligy

15. 6. 2024
Slávistická rezerva postoupila po výhře 2:1 v odvetném utkání play off s Velvary do druhé ligy. O branky se postaral Samuel Pikolon a vlastním gólem hostující Libor Drozda.

Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek

15. 6. 2024
Novou posilou Slavie je mládežnický reprezentant Alexandr Bužek. Devatenáctiletý záložník, který naposledy působil ve Zlíně, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2028.

Myslel jsem, že je to vtip. Strašně se těším

15. 6. 2024
Alexandr Bužek po podpisu čtyřleté smlouvy se Slavií zavítal k prvnímu rozhovoru. Probrali jsme jeho první rok mezi elitou, konkurenci, která v Edenu panuje, reakci rodinných příslušníků i plány do nového angažmá.

Další články