Výkon se blížil tomu, co chceme doma hrát | SK Slavia Praha
Více

Výkon se blížil tomu, co chceme doma hrát

„Z 90 % převažují pozitiva, máme 9 bodů, dali jsme 10 gólů a měli jsme hodně šancí,“ hodnotí třetí ligové utkání sezony trenér Jindřich Trpišovský.

„Utkání mělo dvě pasáže, do pětašedesáté minuty jsme podali velice kvalitní výkon. Dali jsme dvě branky, vytvořili jsme spoustu šancí. Pak jsme ale ztratili půdu pod nohama, a to i kvůli výbornému výkonu Opavy. Byla tu obrovská vlhkost, bylo to náročné. Jsem rád, že jsme to zvládli – výsledkově i za tři body. I vlastní vinou jsme si způsobili víc problémů. Mrzí mě ten inkasovaný gól. Koledovali jsme si a Opava si ho navíc zasloužila,“ popisoval třetí kolo trenér Jindřich Trpišovský.

Mrzel ho hektičtější konec zápasu. „Měli jsme to dohrát klidněji, neproměnili jsme spoustu šancí, i za stavu 2:0 je soupeř pořád ve hře. Chtěl bych vyzvednout Opavu, mají složité podmínky, ale jsou pracovití, mají výborného trenéra, dobrý charakter, jsou organizovaní, nepříjemní v osobních soubojích, mají velice kompaktní obranu. Budou nepříjemní pro všechny,“ popisoval trenér výkon ligového nováčka.

„Opava celé utkání napadala, my jsme se snažili naopak hru zklidnit, ale poztráceli jsme laciné míče, nedohráli jsme některé situace, a svá přečíslení jsme nedotáhli do gólů. Klíčový moment byl, když odešel Sýkora, soupeř poslal do hry dva čerstvé hráče a získal převahu ve středu pole,“ pokračoval.

V Edenu se při své premiéře gólově představil Peter Olayinka. „Šel do hry za stavu 2:1. Měli jsme v plánu vystřídat ofenzivní hráče, pokud bude stav příznivý. Jejich posty jsou nejnáročnější na běhání, je u nich nejdelší regenerace. Plán byl, že do hry půjdou Baluta, Škoda a Olayinka. Chtěli jsme ho ukázat a postupně zapracovat do týmu, budeme ho potřebovat do dalších zápasů. Potřebujeme, aby se hráči sžívali,“ vysvětloval trenér.

Chválil také Josefa Hušbauera. „Je to klasický tvůrce hry, kterých v lize moc není. Je závislý na hře mužstva a nabídce dalších hráčů. Tým okolo něj šlape, fyzicky je na tom velice dobře. Přibrali jsme druhého kondičního trenéra a dostal osobního a kondičního trenéra, který mu každý den pomáhá v běžecké vybavenosti. Jeho akční rádius je velký, musím ho navíc pochválit za práci do defenzivy, je ve správný čas na správném místě, což souvisí s ochotou běhat,“dodal.

„Výkon se blížil tomu, co bychom chtěli doma hrát. Vážím si toho, že to bylo proti organizované Opavě, je to velice konkurenceschopný tým. Z 90 % převažují pozitiva, máme 9 bodů, dali jsme 10 gólů a měli hodně šancí. Výkony byly velice slušné, ale je pořád na čem pracovat. Panuje spokojenost s přístupem hráčů, výkonností a někdy i produktem, co dovedou vytvořit. Chceme bojovat o každého diváka, jsem rád, že to hráči chápou, někdy to dohráváme i na riziko. Chceme, aby nebezpečných situací bylo co nejvíc. Negativa jsou určitě zranění, s Opavou jsme dostali zbytečný gól, byly tam neproměněné šance. Všechno je to o gólech, jeden nešťastný moment může kormidlo zápasu otočit jinam,“ uvědomuje si.

Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články