Ve čtvrtek od 18:30 na Žižkově Liga mistryň! | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek od 18:30 na Žižkově Liga mistryň!

Slávistické fotbalistky čeká ve čtvrtek od 18:30 odvetné utkání prvního kola proti litevské Gintře. Zápas se hraje na Žižkově.

První zápas se slávistkám vydařil na jedničku, výhra 3:0 z venkovního hřiště je velice nadějná do odvety. Jednalo se také o největší výhru slávistek na hřišti soupeře v Lize mistryň. Zápas se však rozhodoval až ve druhém poločase a hlavně v první půli držela tým Barbora Votíková. Odveta tedy nebude vůbec jednoduchá, podpora fanoušků bude potřeba.

„Přes velmi dobrý výsledek z prvního zápasu jsme přesto obezřetní, protože Gintra nehrála vůbec špatně. Mají tam kvalitní hráčky, Američanky či Brazilku, které jsou rychlostně dobře vybaveny, na ty si musíme dát pozor. Důležité bude vstřelit branku, pak by to měl soupeř hodně složité. Chceme hrát kombinačně, kvalitně, mít zdravé sebevědomí a dostávat se do zakončení a také mít zabezpečenou obranu, to je cesta k úspěchu. Jsme připraveni, ale rozhodnuto ještě není," řekl před zápasem trenér Pavel Medynský.

Do prvního zápasu nemohla pro zdravotní problémy nastoupit Kateřina Svitková. „Moc mě to mrzelo, chtěl jsem holkám pomoci. Ale nakonec to zvládly," těšilo klíčovou hráčku Slavie. „V odvetě chceme více držet míč, dostávat se do šancí a ty proměňovat. Všimla jsem si, že soupeř má velké problémy v případě naší přesné přihrávky. Snad tedy budeme hrát hezký kombinační fotbal po zemi, hodně se těším, že si zastřílíme a dáme nějaké branky," doplnila Svitková.

Výkop zápasu na stadionu Viktorie Žižkov je v 18:30, vstup je pro fanoušky zdarma. Brány stadionu se otevírají hodinu před výkopem.

Aktuálně

Jsem moc vděčný za zájem. UECL? Životní zážitek

3. 2. 2023
Michal Tomič v prvním rozhovoru prozradil, jak se těší na krajany Schranze s Hromadou i bývalého parťáka Václava Jurečku, a zavzpomínal také na podzimní účast v Konferenční lize nebo dorostenecké angažmá v Itálii.

Do Slavie přichází Michal Tomič

3. 2. 2023
Novou posilou Slavie je Michal Tomič. Třiadvacetiletý slovenský pravý obránce přichází ze Slovácka a jaro stráví na hostování v Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2026.

Informace pro fanoušky do Pardubic

3. 2. 2023
V článku si přečtěte informace o vstupenkách na první jarní venkovní zápas s Pardubicemi na jejich novém stadionu.

Další články