Ve čtvrtek od 18:30 na Žižkově Liga mistryň! | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek od 18:30 na Žižkově Liga mistryň!

Slávistické fotbalistky čeká ve čtvrtek od 18:30 odvetné utkání prvního kola proti litevské Gintře. Zápas se hraje na Žižkově.

První zápas se slávistkám vydařil na jedničku, výhra 3:0 z venkovního hřiště je velice nadějná do odvety. Jednalo se také o největší výhru slávistek na hřišti soupeře v Lize mistryň. Zápas se však rozhodoval až ve druhém poločase a hlavně v první půli držela tým Barbora Votíková. Odveta tedy nebude vůbec jednoduchá, podpora fanoušků bude potřeba.

„Přes velmi dobrý výsledek z prvního zápasu jsme přesto obezřetní, protože Gintra nehrála vůbec špatně. Mají tam kvalitní hráčky, Američanky či Brazilku, které jsou rychlostně dobře vybaveny, na ty si musíme dát pozor. Důležité bude vstřelit branku, pak by to měl soupeř hodně složité. Chceme hrát kombinačně, kvalitně, mít zdravé sebevědomí a dostávat se do zakončení a také mít zabezpečenou obranu, to je cesta k úspěchu. Jsme připraveni, ale rozhodnuto ještě není," řekl před zápasem trenér Pavel Medynský.

Do prvního zápasu nemohla pro zdravotní problémy nastoupit Kateřina Svitková. „Moc mě to mrzelo, chtěl jsem holkám pomoci. Ale nakonec to zvládly," těšilo klíčovou hráčku Slavie. „V odvetě chceme více držet míč, dostávat se do šancí a ty proměňovat. Všimla jsem si, že soupeř má velké problémy v případě naší přesné přihrávky. Snad tedy budeme hrát hezký kombinační fotbal po zemi, hodně se těším, že si zastřílíme a dáme nějaké branky," doplnila Svitková.

Výkop zápasu na stadionu Viktorie Žižkov je v 18:30, vstup je pro fanoušky zdarma. Brány stadionu se otevírají hodinu před výkopem.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články