Po reprezentační přestávce v neděli v Liberci | SK Slavia Praha
Více

Po reprezentační přestávce v neděli v Liberci

Hned pro několik hráčů a trenérský tým bude utkání v Liberci velice prestižní, neboť dříve v dresu Liberce působili.

Na angažmá v Liberci zavzpomínal trenér Jindřich Trpišovský: „My jsme tam strávili dlouhé chvíle a spoustu zápasů. Vlastně přes 100 zápasů dohromady s evropskými poháry. Člověk tam jezdil vlastně každý den dva a půl roku, začínal jsem tam ligovou kariéru. Jedu tam teprve podruhé v roli hosta, soupeřova týmu, takže furt ten zápas je pro mě takový hodně speciální, řekl trenér.

Právě z Liberce zamířil Vladimír Coufal do Slavie: „Těším se hodně. Doufám, že to spolu zvládneme, protože je to obrovsky těžký zápas. V Liberci to navíc pro velké týmy není jednoduché. Sám to znám, šest let jsem tam hrál. Vím, co nás tam čeká. Doufám, že to zvládneme, protože tam potřebujeme naplno bodovat. Pro mě až srdcový zápas,“ řekl krajní obránce sešívaných.

Co trenér čeká od nedělního soupeře? „Liberec se teď zvednul výsledkově, ale on od začátku sezony spolu s námi vévodí ofenzivním statistikám. Ať už střely, držení míče, počet přihrávek, počet nebezpečných přihrávek do pokutového území. Skoro ve všech ofenzivních ukazatelích je v lize do třetího místa. Navíc jsou tam hráči, kteří hrají hodně náročně, hodně běhavě a hodně napadají. Proto tam taky spousta týmů je dlouhodobě neúspěšná. Takže zápas bude hodně o taktické vyzrálosti, neústupnosti. Víme, jaký jsme tam hráli zápas minule. Skončilo to 0:0 a hodně ten zápas bolel. Hodně faulů, agresivity, karet. Neproměnili jsme tam dvě tři šance, které jsme měli, a to nás tehdy stálo vítězství,“ očekává trenér Jindřich Trpišovský.

Těžké utkání čeká také Vladimír Coufal: „V posledních dvou zápasech se zvedli. Hrají dobrý kombinační běhavý fotbal, to co tam bylo vždycky. Ševčík je v dobré formě, skvěle jim tvoří hru, má teď obrovskou fazonu. Musíme si na to dát pozor, samozřejmě také na další hráče, kteří jsou nebezpeční. Uvidíme, podíváme se na videa, trenér nám k tomu určitě něco řekne. Něco na ně vymyslíme," řekl před duelem v Liberci Vladimír Coufal.

Sešívaní čeká utkání po reprezentační přestávce: „Já věřím, že to bude jednodušší než naposledy, protože tentokrát tu zůstalo více hráčů než minule. Navíc nebyli ani tolik vytížení. Měli jsme i dost času na tu přípravu, kluci jsou tu kromě Michaela (Ngadeua) včas. Ten dorazí až dva dny před zápasem. Navíc se už zapojila spousta uzdravených kluků jako Honza Sýkora do tréninku. Oproti té předchozí repre pauze je to pro nás jednodušší, ale na druhou stranu nás čeká strašně těžké utkání,“ dodal trenér.

Trenér má na utkání připravené speciální prémie: „Já mám prémii pro mužstvo připravenou, řeknu jim to v den zápasu. Pro nás to bude strašně důležitý zápas, zvlášť když je to po repre pauze. V kontextu toho, jak je to pro nás důležité utkání a že je to v Liberci, tak mám prémii připravenou. S realizačním týmem se určitě ještě domluvíme na něčem,“ řekl trenér.

Jindřich Trpišovský také tradičně popsal zdravotní stav kádru: „Pro nás je výraznou posun v tom, že Honza Sýkora už trénuje s týmem. Simon Deli také, Milan Škoda v podstatě kromě pár drobných věcí se připojuje už k týmu. To je otázka několika dní, kdy bude plně k dispozici. Kuba Jugas trénuje naplno s týmem. Zprávy jsou pozitivní, ale ta negativní bohužel je, že u Kuby Hromady se změnila diagnóza a bude vyřazen až do konce podzimní části bohužel. To nás hodně mrzí, protože středový hráč nám chybí,“ prozradil trenér.

Aktuálně

Ženy dominovaly v přípravě osmi góly

24. 7. 2024
Slávistky vyhrály i ve druhém přípravném utkání, když na domácím hřišti v Horních Měcholupech porazily slovenského vicemistra MFK Ružomberok rozdílem osmi branek. Šestnáctiletá brankářka Gabriela Sobotková si odbyla svůj premiérový start v brance žen Slavie.

Vstupenky pro fanoušky do Liberce v prodeji

23. 7. 2024
V sobotu 2. srpna od 17:30 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

AKTUALIZOVÁNO: Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Unionem SG

23. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Úvodní utkání se odehraje v Edenu ve středu 7. srpna, odveta je na programu 13. srpna v Bruselu. Přesný čas výkopu i informace o vstupenkách zveřejníme co nejdříve.

Další články