Stoch je teď absolutně komplexní hráč | SK Slavia Praha
Více

Stoch je teď absolutně komplexní hráč

Slavia se po návratu z Dánska představila v malém derby s Duklou a soupeře z Julisky porazila vysoko 4:1 i díky dvěma gólům Stocha. „Je teď jedním z nejdůležitějších článků. Co ho znám, je v nejlepším rozpoložení, je to absolutně komplexní hráč,“ chválí ho trenér.

„Jsme spokojení se vstupem do zápasu, výsledkem i s góly. Nikdo se nám nezranil ani nevykartoval. V některých pasážích jsme předváděli skvělý fotbal, ale někdy jsme mohli hrát mnohem lépe, například ve druhém poločase, kdy jsme nebyli v některých fázích tak hladoví směrem do vápna a až moc jsme chtěli kontrolovat hru. Některé situace by nás v zápasech, kde se se soupeřem přetahujeme o výsledek, mohly mrzet,“ hodnotí malé pražské derby trenér Jindřich Trpišovský.

Slávisté nepustili Duklu téměř do žádné šance. „Každý hraje, co mu soupeř dovolí. Dobře jsme do utkání vstoupili, s prvními třiceti minutami jsem byl spokojený. Měli jsme šanci Matouškem, a kdyby Baluta zachoval klid, mohli jsme vést v první minutě. Dukla do toho dala všechno, ale někdy hrajete dobře a soupeři nic nedovolíte. Mrzí mě naopak momenty za stavu 2:0, kdy jsme mohli hrát líp. Dukla hrála naplno, je to jiné mužstvo než z prvních sedmi kol. Pomohl jim Ďurica i přeskupení hráčů. Říkal jsem hráčům, že nemohou koukat na tabulku, ale na poslední zápasy Dukly,“ dodal na adresu soupeře.

Dvěma góly se prezentoval Miroslav Stoch. „Je teď jedním z nejdůležitějších článků. Jsem rád, že svou formu potvrzuje. Na druhou stranu jsou všichni hráči důležití, to mužstvo ho do šancí dostává, on je pak nositelem vysoké fotbalové kvality a rozhodujících momentů. Co ho znám, je v nejlepším rozpoložení, je to absolutně komplexní hráč, nebezpečný při zakládání útoku i konečné fázi. Několikrát se vrátil i za Coufala, bere si míč v pozicích, kdy by si jiný netroufl,“ chválí ho trenér.

Právě Stochův první gól padl po hezké kombinaci červenobílých. „Hřiště bylo dneska fantastické, sice bylo měkké a trhalo se, ale jinak skvělé. Vím, jak gól padl, ale nevybavuji si celou akci. Doufám, že se tam objeví něco z pátečního tréninku. Mrzí mě ten ofsajd, tam bylo asi deset přihrávek z jedničky, tam si tu akci vybavuji celou. Někdy jsou tam naopak nádherné akce, o kterých člověk neví, protože se nedotáhly do gólu. Nechceme být nebezpeční jen z brejků ale i z postupného útoku. Nejvíc mám radost z gólů, kde je vidět, jak se na soupeře připravujeme. Postupnému útoku se hodně věnujeme v tréninku,“ prozradil kouč sešívaných.

V nominaci scházel po zápase v Kodani útočník Stanislav Tecl. „Došlo k obnovení problému, který měl. Je větší šance, že bude mimo, ale uvidíme, definitivně se rozhodne ve čtvrtek.“

Do Edenu si za sychravého říjnového večera našlo cestu 11 108 diváků. „Hrozně si toho vážím, je pondělí večer, počasí není příznivé. Máme spoustu mimopražských fanoušků, myslím, že to je skvělé číslo. Jsem jen trochu zklamaný, mohli jsme dát více branek. Musíme se více tlačit do vápna a nerozehrávat v 90. minutě standardku dozadu,“ mrzelo ho, že Slavia svým fanouškům neposkytla ještě lepší podívanou.

Aktuálně

Jindřich Trpišovský a Tomáš Holeš o síle Unionu SG

22. 7. 2024
Pondělní los 3. předkola Ligy mistrů přisoudil sešívaným belgický Royale Union SG. Jaké byly bezprostřední pocity trenéra Jindřicha Trpišovského a Tomáše Holeše?

Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Union Saint-Gilloise

22. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Jelikož po původním losu kolidují domácí zápasy Slavie a Sparty, je možné, že k úvodnímu utkání vycestují sešívaní do Bruselu a odveta se bude hrát v Praze. Bližší informace přineseme co nejdříve.

Tomáš Vlček podstoupí operaci poraněného kolene

22. 7. 2024
Tomáše Vlčka, který si na Slovácku vážně poranil pravé koleno, čeká dlouhá pauza. V pondělí podstoupí operaci, rekonvalescence zabere devět měsíců. Vlčáku, přejeme hodně sil, myslíme na tebe!

Další články