ONLINE: Od 18:00 čeká Slavii 291. derby | SK Slavia Praha
Více

ONLINE: Od 18:00 čeká Slavii 291. derby

V rámci 28. kola FORTUNA:LIGY čeká na slávisty od 18:00 291. derby proti Spartě.

Kromě dlouhodobých marodů Jakuba Hromady a Stanislava Tecla se nemohl Jindřich Trpišovský při výběru základní sestavy spolehnout na Vladimíra Coufala, který si ze čtvrtečního čtvrtfinálového utkání proti Chelsea odnesl lehké zranění.

Od úvodních minut tak na trávníku nebude chybět Ondřej Kolář, jehož branku bude ochraňovat obrana se Simonem Delim a Michaelem Ngadeuem na stoperu a s Janem Bořilem a Michalem Frydrychem na krajích. Roli defenzivních štítů obstarají Tomáš Souček s Alexem Králem a ofenzivní příležitosti budou mít na starosti Lukáš Masopust, Josef Hušbauer a Jaromír Zmrhal. Na hrot se postaví kapitán Milan Škoda.

Tato sestava nám nabídne i dva zajímavé milníky. Josef Hušbauer svým 97. ligovým utkáním v dresu Slavie vyrovná počet ligových zápasů, do kterých zasáhl jako hráč Sparty a Milan Škoda se svým 194. startem posune na 2. příčku v žebříčku slávistických startů v lize. Na prvního Davida Hubáčka mu bude po dnešku chybět už pouhých pět utkání!

Sestava: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Král – Masopust, Hušbauer, Zmrhal – Škoda
Náhradníci: Kovář, Olayinka, Zelený, van Buren, Kúdela, Stoch, Traoré

TEXTOVÝ ONLINE Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE

Aktuálně

Jindřich Trpišovský a Tomáš Holeš o síle Unionu SG

22. 7. 2024
Pondělní los 3. předkola Ligy mistrů přisoudil sešívaným belgický Royale Union SG. Jaké byly bezprostřední pocity trenéra Jindřicha Trpišovského a Tomáše Holeše?

Slavia změří ve 3. předkole UCL síly s Union Saint-Gilloise

22. 7. 2024
Slávisté na cestě do Ligy mistrů vyzvou belgického vicemistra Royale Union Saint-Gilloise. Jelikož po původním losu kolidují domácí zápasy Slavie a Sparty, je možné, že k úvodnímu utkání vycestují sešívaní do Bruselu a odveta se bude hrát v Praze. Bližší informace přineseme co nejdříve.

Tomáš Vlček podstoupí operaci poraněného kolene

22. 7. 2024
Tomáše Vlčka, který si na Slovácku vážně poranil pravé koleno, čeká dlouhá pauza. V pondělí podstoupí operaci, rekonvalescence zabere devět měsíců. Vlčáku, přejeme hodně sil, myslíme na tebe!

Další články