Virtuální derby vyvrcholí soubojem ve FIFA 20! | SK Slavia Praha
Více

Virtuální derby vyvrcholí soubojem ve FIFA 20!

Slavia spolu se Spartou představila v minulých dnech charitativní projekt Derby pomáhá, kde koupí vstupenky přispějete na podporu zdravotních sestřiček. 10. května pak proběhne na obrazovkách České televize samotný souboj velkých rivalů!

V minulém týdnu začal předprodej na derby se Spartou, kde si fanoušci obou klubů mohou kupovat vstupenky do svých sektorů, soutěžit mezi sebou a zároveň přispět na dobrou věc. Cílem je jednak překonat historicky nejvyšší návštěvu v historii československého fotbalu. Přesně 50 105 diváků se sešlo na Strahově na 163. derby v roce 1965.

Kolik se jich teď sejde u obrazovek? V neděli 10. května v 11:00 vypukne naprosto unikátní verze derby mezi Slavií a Spartou, která se dá sehrát i v období karantény! Oba týmy změří síly na poli eSportu.

Hrát se bude hra FIFA 20, každé mužstvo bude mít 8 členů, kteří budou rozděleni do čtyř kategorií. Za oba týmy nastoupí kromě esportových hráčů také členové současného A-týmu, bývalí hráči i slavní fanoušci. Každý z osmi účastníků odehraje jedno utkání proti soupeři z druhého tábora. Za každé vítězství si tým připíše bod, rozdělovat tedy budeme osm bodů, v případě remízy 4:4 se oba týmy rozejdou smírně.

Celkem se derby bude skládat z osmi dílčích utkání. Esportoví hráči budou hrát se svými FUT týmy, všichni ostatní budou ovládat Slavii a Spartu. Každá dvojice se sejde společně ve studiu a po utkání nebudou chybět pozápasové rozhovory.

Celý zápas odvysílá v přímém přenosu ČT Sport a půjde tak o první přímý přenos FIFA klání v historii české veřejnoprávní televize. Studiem a rozhovory s hráči vás provede Jiří Štěpán, zápas budou komentovat esportový komentátor Filip Lejček a fotbalový specialista ČT Jan Pěruška.

Zápas na obrazovkách České televize uvidí všichni, stokorunový příspěvek na vstupenku ale dál plní dvojí roli – jednak se dál snažíme překonat rekordní návštěvu z roku 1965 a zároveň pomáháme zdravotním sestřičkám, které v této době nasazují vlastní zdraví. Kdo si koupí prémiovou vstupenku za tři sta korun, může se navíc od svého klubu těšit na bonusové překvapení. Přispívat na konto „Pomáháme sestřičkám“ půjde ještě i v průběhu celého přímého přenosu.

Oba týmy budou v následujících dnech postupně odhalovat, kteří hráči je budou ve virtuálním derby reprezentovat. Slávistický A-tým bude jako první hráč reprezentovat Lukáš Provod. „Projekt virtuálního derby je skvělý a jsem rád, že ho jako A-tým můžeme podpořit. Nejen koupí vstupenky, ale třeba tím, že se zapojíme i do finálního zápasu. Věřím, že se nám bude dařit, i když v tomto případě to není ta hlavní motivace. Hlavní motivací je zpříjemnit složité období fanouškům a díky akci Derby pomáhá pomoci i dobré věci, konkrétně zdravotním sestřičkám," uvedl slávistický záložník. Sparta zatím nominovala za svůj A-tým Adama Hložka.

Ještě nemáte svou vstupenku? Zakupte si ji zde!


Aktuálně

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

ONLINE: Od 14:00 úvod nadstavby proti Liberci

20. 4. 2024
Slávistky hrají od 14:00 v Horních Měcholupech úvodní zápas nadstavbové části 1. ligy žen proti Slovanu Liberec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu.

Další články