Petar ukázal extratřídu! Jsem rád, že jsme to zvládli, říká Coufal | SK Slavia Praha
Více

Petar ukázal extratřídu! Jsem rád, že jsme to zvládli, říká Coufal

Utkání v Příbrami, ve kterém Slavia nakonec zvítězila 1:0, hodnotí obránce Vladimír Coufal.„Jsem rád, že jsme to vybojovali. Bylo to velmi důležité,“ říká opora defenzivních řad.

V Příbrami to nakonec bylo překvapivě velmi vybojované, ale i cenné vítězství. Jak ho hodnotíte?
„Domácí stáli v deseti, možná v devíti lidech na velkém vápně. My jsme si ten zápas potřebovali nějak připravit. Trenér nás nabádal k trpělivosti, abychom nebláznili, že branka přijde, což se nakonec opravdu stalo. Petar Musa opět ukázal svoji extratřídu co se týče zakončení. Určitě nám pomohl, stejně jako všichni střídající hráči. Jsem rád, že jsme to vybojovali, protože to bylo velmi důležité.“

Dá se za výhru považovat i fakt, že nikdo s hrozícím karetním trestem žlutou nedostal?
„To asi uvidíme až po zápase s Plzní, zda to je výhra či ne. Já razím teorii, že každý je nahraditelný. Kdyby se stalo, že bych třeba chyběl já, prostě by to musel zahrát někdo jiný. Tak to je. V týmu je nás dvacet, v zápase na to myslet nejde. Ale že jsem se nevykartoval jsem samozřejmě moc rád.“

Je vítězství o to sladší, že přišlo až v závěru utkání po velkém trápení v předfinální a finální fázi hry?
„Je složité hrát s tak houževnatým soupeřem, když neproměníte první dvě tři šance. Navíc jsme dali břevno a člověk si říká, že vám tam asi vážně nic nespadne. Naštěstí jsme ale zůstali trpěliví, a nakonec jsme vyhráli, což je super.“

V Příbrami vás za tribunou podporovalo i několik desítek fanoušků, pak jste k nim šli i na děkovačku. Jaký to byl v této těžké době zážitek?
„Je to velmi příjemné. Byli i tak slyšet. Pro ně je to těžké, fandí a vlastně ani neví čemu, protože neví, jak se ten zápas vyvíjí. Nevidí situace, aby mohli tleskat. Prostě řvou na náhodu, za což jim patří obrovský dík. Jsme rádi, že nás někdo v této době podporuje. Doufám, že se s lidmi uvidíme co nejdříve na stadionu. To je takové moje poselství do nejvyšších míst. Ať už je prosím fotbal i s diváky. Tahle komorní atmosféra nikomu neprospívá.“

V neděli hrajeme s Plzní. Jak důležité bylo udržet si proti nim osmibodový náskok?
„Určitě to bylo zásadní. Pokud bychom tu prohráli nebo ztratili body, hodně by se to smrsklo. A navíc nás do konce čekají ještě těžké duely, o nadstavbě nemluvě. Každé vítězství z venku je důležité a může nám to jedině pomoci.“

Aktuálně

Všichni do Edenu! Mistrovské oslavy jako nikdy dřív

15. 5. 2025
V sobotu 24. května po utkání s Baníkem Ostrava zvednou naši hráči nad hlavu pohár pro mistra Chance ligy 2024/25. Po třech letech se titul vrací do Edenu – a my chceme, abyste byli u toho všichni.

Mistři na hostování: Skvělý výkon Ševčíka i výhra Teplic

14. 5. 2025
Jak se dařilo hráčům na hostování, kteří dostali šanci ukázat své schopnosti na hřišti? Čtěte v našem pravidelném přehledu.

Mistrovská prohlídka s kapitánem Janem Bořilem

14. 5. 2025
Zažijte mistrovskou prohlídku Slavia Museum a Stadium Tour se speciálním hostem! Společně s Václavem Petrákem vás prostorami muzea a stadionu provede pětinásobný mistr ligy se Slavií a dlouholetý kapitán týmu Jan Bořil.

Další články