V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi | SK Slavia Praha
Více

V sobotu od 17:00 s Českými Budějovicemi

Sešívaní odehrají v sobotu od 17:00 poslední utkání mistrovské sezony proti Českým Budějovicím.

Utkání s Budějovicemi sezonu otevřelo a v sobotu ji také uzavře. V první kole končícího ročníku si slávisté poradili s týmem z jižních Čech výhrou 6:0 na jejich hřišti. Budějovice už na konci sezony o nic nehrají, záchranu si s přehledem a několikabodovým náskokem už zajistily, na evropské poháry jim naopak schází spoustu bodů. Momentálně se nacházejí na dvanáctém místě.

Sešívaní mají jedinečnou příležitost dokončit sezony bez jediné prohry. „Bude to poslední zápas sezony, ale my pořád musíme myslet na to, že to je ligové utkání. Hrajeme s nepříjemným soupeřem, který hraje dobře proti silným týmům a je hodně aktivní. Čeká nás náročný soupeř. Jsme krok od toho dokončit sezonu bez porážky, což je svým způsobem velké unikum. Ten poslední krok bývá nejtěžší, takže musíme být koncentrovaní, obezřetní. Na druhou stranu máme s poslední zápasem v sezoně zkušenost, dvakrát za sebou to bylo derby a koncentrace na zápas byla podobná,“ říká trenér Jindřich Trpišovský 

Motivaci vyhrát ligu bez prohry má i Mick van Buren. „Samozřejmě chceme být neporažení celou sezonu, takže máme velkou motivaci. I soupeř ale bude hodně namotivovaný, protože někteří jejich hráči tolik nehráli a budou se chtít ukázat. Určitě to bude zábavný zápas,“ říká osmadvacetiletý ofenzivní hráč.

Slavia nechala po náročné sezoně odpočívat hráče z reprezentací. „Musíme se vyrovnat s absencemi, schází deset hráčů základního kádru, ale na druhou stranu je to ligové utkání a musíme být připraveni stejně jako v těch třiatřiceti předešlých případech,“ říká o absencích kouč sešívaných.

Van Buren v Budějovicích strávil podzimní část sezony na hostování, tým tedy dobře zná. „Myslím, že celkově mají velmi dobrý tým. Hrají útočný fotbal podobně jako my. Vepředu mají například Mršiće nebo mého kamaráda Marka Alvira. V obraně hraje hodně talentovaný Maksym Talovierov. Musíme být připravení a pak zápas určitě můžeme vyhrát,“ dodává van Buren.

Preview si můžete pustit také ve formě podcastu na SpotifyGoogle Podcast nebo Apple Podcast.

Aktuálně

Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

24. 2. 2024
Pro únor, měsíc věnovaný boji proti rakovině, vznikl další design pro projekt Kapitánské pásky. Na starost si ho vzal Michal Cimala, který nám ve svém ateliéru v nedalekých Nuslích vyprávěl nejen, jak návrh vznikl.

Hráči na hostování: Horský ve formě i probuzený Ewerton

24. 2. 2024
Jak se v uplynulém týdnu dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Nedělní oběd ve fanzóně a pak fotbal!

24. 2. 2024
Jestli patříte mezi ty, kteří mají lístek nebo permanentku na nedělní zápas s Pardubicemi, nudit se před začátkem zápasu určitě nebudete! Bude pro vás přichystána fanzóna s občerstvením se širokým sortimentem dobrot a atrakce o ceny nebo jen tak pro zábavu. Přijďte vyzkoušet novou autodráhu anebo si zasoutěžit s Lovcem světel.

Další články