Pomozte společně se Slavií rodině Petra Jandy! | SK Slavia Praha
Více

Pomozte společně se Slavií rodině Petra Jandy!

Pomozte společně s námi Petru Jandovi a jeho rodině! Dvojnásobnému mistru ligy se Slavií a stříbrnému medailistovi z MS hráčů do 20 let v Kanadě se letos na jaře převrátil život doslova vzhůru nohama.

Společně s manželkou Lenkou zažívají jako rodiče během posledních týdnů ty nejtěžší životní chvíle. Jejich jediný syn Jakub utrpěl krátce před svými druhými narozeninami vážný úraz. Následky jsou fatální. Malý slávista má poškozenou míchu v oblasti krku.

Po týdnech nejistoty a pobytu v nemocnici už je malý Jakoubek společně se svými rodiči doma. Jeho cesta, na jejímž konci je sen opět se postavit na nohy a kopnout do míče, ale teprve začíná.

„Jedinou možností ke zlepšení jeho stavu je intenzivní rehabilitace, a proto po propuštění z nemocnice sháníme prostředky na cvičení ve specializované dětské neuroklinice. V té by Jakoubek mohl dostat tu nejlepší péči, ale tato rehabilitace je dlouhodobá a tudíž velmi finančně nákladná,“ popisuje Petr Janda.

Na internetových stránkách www.projakoubka.cz je zveřejněn celý příběh malého bojovníka spolu s dalšími informacemi o jeho aktuálním zdravotním stavu a o možnostech konkrétní pomoci.

Na pomoc Jakoubkovi Jandovi byl zřízen účet u neziskového sdružení DONOR, kam mohou lidé přispívat na základě svých možností jakoukoliv finanční částkou.

  • Číslo účtu: 2362424002/5500

Přes webové stránky nebo sociální sítě lze také poslat vzkaz a slova podpory nejen Jakoubkovi, ale i jeho rodičům.

Pomoci lze také nákupem speciálního náramku, který je k dostání ve Fanshopu Slavie v Edenu, v prodejně TS Store v Edenu nebo při vstupu do Slavia Museum a na Stadium Tour. Náramek stojí 100 Kč.

Petr Janda odehrál v sešívaném dresu 7 sezon, 117 ligových zápasů a získal 2 mistrovské tituly. Za Slavii bojoval také v evropských pohárech – v Poháru UEFA, později Evropské lize UEFA, a hlavně v Lize mistrů UEFA.

Ten nejtěžší a také nejdelší zápas má ale momentálně před sebou. Za celou slávistickou rodinu mu do něj přejeme spoustu sil, odhodlání a pevné vůle.

Petře, jsme s tebou! #projakoubka

Petr Janda se svými spoluhráči před odvetným zápasem 3. předkola Ligy mistrů UEFA s Ajaxem na Strahově. 29. srpna 2007.  

Aktuálně

O tíze okamžiku, psychické odolnosti i výkonu Ogbua

14. 4. 2024
Jindřich Trpišovský hovořil s novináři po prohře 0:1 s Viktorií Plzeň o chybějící agresivitě, špatném pohybu, zraněních, síle soupeře či (ne)kvalitě v ofenzivní části. Nezapomněl však vyzdvihnout výkon Oscara Dorleyho s Igohem Ogbuem, který se vrátil do základní sestavy.

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

14. 4. 2024
Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

14. 4. 2024
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Další články