Pomozte společně se Slavií rodině Petra Jandy! | SK Slavia Praha
Více

Pomozte společně se Slavií rodině Petra Jandy!

Pomozte společně s námi Petru Jandovi a jeho rodině! Dvojnásobnému mistru ligy se Slavií a stříbrnému medailistovi z MS hráčů do 20 let v Kanadě se letos na jaře převrátil život doslova vzhůru nohama.

Společně s manželkou Lenkou zažívají jako rodiče během posledních týdnů ty nejtěžší životní chvíle. Jejich jediný syn Jakub utrpěl krátce před svými druhými narozeninami vážný úraz. Následky jsou fatální. Malý slávista má poškozenou míchu v oblasti krku.

Po týdnech nejistoty a pobytu v nemocnici už je malý Jakoubek společně se svými rodiči doma. Jeho cesta, na jejímž konci je sen opět se postavit na nohy a kopnout do míče, ale teprve začíná.

„Jedinou možností ke zlepšení jeho stavu je intenzivní rehabilitace, a proto po propuštění z nemocnice sháníme prostředky na cvičení ve specializované dětské neuroklinice. V té by Jakoubek mohl dostat tu nejlepší péči, ale tato rehabilitace je dlouhodobá a tudíž velmi finančně nákladná,“ popisuje Petr Janda.

Na internetových stránkách www.projakoubka.cz je zveřejněn celý příběh malého bojovníka spolu s dalšími informacemi o jeho aktuálním zdravotním stavu a o možnostech konkrétní pomoci.

Na pomoc Jakoubkovi Jandovi byl zřízen účet u neziskového sdružení DONOR, kam mohou lidé přispívat na základě svých možností jakoukoliv finanční částkou.

  • Číslo účtu: 2362424002/5500

Přes webové stránky nebo sociální sítě lze také poslat vzkaz a slova podpory nejen Jakoubkovi, ale i jeho rodičům.

Pomoci lze také nákupem speciálního náramku, který je k dostání ve Fanshopu Slavie v Edenu, v prodejně TS Store v Edenu nebo při vstupu do Slavia Museum a na Stadium Tour. Náramek stojí 100 Kč.

Petr Janda odehrál v sešívaném dresu 7 sezon, 117 ligových zápasů a získal 2 mistrovské tituly. Za Slavii bojoval také v evropských pohárech – v Poháru UEFA, později Evropské lize UEFA, a hlavně v Lize mistrů UEFA.

Ten nejtěžší a také nejdelší zápas má ale momentálně před sebou. Za celou slávistickou rodinu mu do něj přejeme spoustu sil, odhodlání a pevné vůle.

Petře, jsme s tebou! #projakoubka

Petr Janda se svými spoluhráči před odvetným zápasem 3. předkola Ligy mistrů UEFA s Ajaxem na Strahově. 29. srpna 2007.  

Aktuálně

Na úvod přípravy vysoká výhra s Trnavou

30. 1. 2023
Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka zvládly první přípravné utkání se třetím týmem slovenské ligy Spartak Trnava a na nové umělé trávě v Edenu nastřílely soupeřkám jedenáct branek. Dvakrát se prosadila Goretkitová a Růžičková.

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Další články