Vyjádření SK Slavia Praha k nedělnímu utkání | SK Slavia Praha
Více

Vyjádření SK Slavia Praha k nedělnímu utkání

Klubový web přináší vyjádření SK Slavia Praha k nedělnímu ligovému zápasu s FC Viktoria Plzeň.

Zápas SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň, dvou nejlepších celků posledních deseti let v české fotbalové soutěži, měl být jedním z vrcholů podzimní fotbalové sezony. Utkání bohužel nebylo oslavou a radostí z fotbalu. Dlouhodobě bojujeme za ochranu zdraví hráčů a vystupujeme proti surové a nebezpečné hře. Po proběhlém zápase považujeme za štěstí, že ho naši hráči dokončili ve zdraví a v pořádku. Chtěli bychom týmu poděkovat za to, že se nenechal strhnout vypjatou atmosférou ke stejně nebezpečnému způsobu hry.

FC Viktoria Plzeň označila chování některých členů našeho realizačního týmu v průběhu celého zápasu za absolutně nedůstojné.

Obecně zcela souhlasíme s tím, že je potřeba zvýšit také kulturu a respekt ve vzájemném chování realizačních týmů. Jsme připraveni začít u sebe a přijmeme k tomu adekvátní opatření.

Dovolili bychom si však upozornit na jeden ze základních principů přírodních věd a poznávání světa, kterým je princip příčiny a následku neboli také princip kauzality. Podle tohoto principu je každá skutečnost, změna, jev či situace něčím zapříčiněna. Prosíme vedení FC Viktoria Plzeň a její tým, aby se příště vyvarovali agresivity a opakovaného ohrožení zdraví našich hráčů, a jménem klubu slibujeme, že se některá společensky nepřijatelná slova vůbec neobjeví.

Obvinění z rasismu ze strany hráče Jhona Mosquery bereme velmi vážně, protože podobné chování považujeme za neslučitelné se jménem SK Slavia Praha. Nabízíme FC Viktoria Plzeň možnost zřízení společného týmu právníků a expertů obou stran k důkladnému vyšetření celé situace. V případě potvrzení tohoto velmi vážného obvinění jsme připraveni přistoupit k exemplárnímu řešení vycházejícího z principu nulové tolerance k rasismu v klubu.

V této souvislosti bychom však rádi uvedli, že první výsledky našeho interního šetření neposkytly jakoukoliv indikaci toho, že by k podobnému jednání mohlo dojít. Samotní představitelé FC Viktoria Plzeň při odjezdu ze stadionu v Edenu uvedli, že pro tvrzení o rasismu nemají žádné důkazy. Je pro nás složitě představitelné, že hráč Jhon Mosquera nereagoval na takto závažnou urážku, ke které mělo dojít v průběhu zápasu, okamžitě po jejím vyslechnutí. Nerozumíme tomu, proč ji nezmínil ve chvíli, kdy podával ruku trenérovi Jindřichu Trpišovskému ani rozhodčímu, u kterého se při odchodu dlouze zastavil. O poskytnutí záběrů požádáme O2 a oslovíme další svědky této události.

Při vyšetřování celé situace bohužel musíme vzít v potaz i nepřípustné chování hráče Jhona Mosquery v průběhu druhého poločasu, a to jak ve vztahu k surové a nebezpečné hře, kterou se prezentoval, tak k jeho zastavení u rozhodčího, kterému nepokrytě naznačoval, že zápas byl ze strany rozhodčích zkorumpován. Toto ničím nepodložené obvinění je v kontrastu s rozhodnutím Komise rozhodčích, která jednomyslně potvrdila správnost chování rozhodčích v celém zápasu i oprávněné udělení tří červených karet.

Aktuálně

Slávistická hvězda jako šuriken proti rakovině

24. 2. 2024
Pro únor, měsíc věnovaný boji proti rakovině, vznikl další design pro projekt Kapitánské pásky. Na starost si ho vzal Michal Cimala, který nám ve svém ateliéru v nedalekých Nuslích vyprávěl nejen, jak návrh vznikl.

Hráči na hostování: Horský ve formě i probuzený Ewerton

24. 2. 2024
Jak se v uplynulém týdnu dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Nedělní oběd ve fanzóně a pak fotbal!

24. 2. 2024
Jestli patříte mezi ty, kteří mají lístek nebo permanentku na nedělní zápas s Pardubicemi, nudit se před začátkem zápasu určitě nebudete! Bude pro vás přichystána fanzóna s občerstvením se širokým sortimentem dobrot a atrakce o ceny nebo jen tak pro zábavu. Přijďte vyzkoušet novou autodráhu anebo si zasoutěžit s Lovcem světel.

Další články