Ivanův gól? Jen jsem běhal po hřišti, krása | SK Slavia Praha
Více

Ivanův gól? Jen jsem běhal po hřišti, krása

V prvním poločase zneškodnil stoprocentní šanci Iviho Lópeze a dal svým spoluhráčům šanci na geniální obrat. Jak prožíval prodloužení i celý zápas prozradil Aleš Mandous.

Dokázali jste to, postupujete, jak vám je po těle?
„Je to obrovská úleva, štěstí. Jsme všichni rádi, že jsme to dokázali. Je to o to krásnější, že gól padl v poslední minutě prodloužení.“

Co jste dělal, když do sítě v posledních vteřinách zapadla hlavička Ivana Schranze?
„Běžel jsem po stadionu za klukama, byl jsem šťastný, v euforii. Byly to krásné emoce, na to se nezapomíná.“

Jak jste pyšný na proměnu týmu oproti prvnímu zápasu? Ukázali jste srdce, obrovskou bojovnost, hnali vás neuvěřitelní fanoušci.
„Bylo to úplně něco jiného, pod nohama nám hořela tráva. Takhle to mělo vypadat i v Polsku, ale poučili jsme, dneska to byl úplně jiný obrázek. Kluci to neskutečně oddřeli, postupujeme, krása!“

Postup se zrodil i díky vašemu zákroku, v prvním poločase jste skvěle vychytal Lópeze. Jak těžký to byl zápas a jak jste ho prožíval?
„Bylo to složité, šance měli jen ze začátku utkání. Bylo to ošemetné, létalo tam hodně nakopávaných míčů, které propadávaly. Obrana se s tím ale skvěle poprala a udrželi jsme nulu, zaslouženě postupujeme.“

Byl to zatím nejlepší zápas, u kterého jste byl?
„Určitě nejemocionálnější. Jsme šťastní, teď si půjdeme zařvat a už se zase musíme soustředit na ligu, jedeme dál.“


Aktuálně

B-tým postupuje do druhé ligy

15. 6. 2024
Slávistická rezerva postoupila po výhře 2:1 v odvetném utkání play off s Velvary do druhé ligy. O branky se postaral Samuel Pikolon a vlastním gólem hostující Libor Drozda.

Do Slavie přestupuje Alexandr Bužek

15. 6. 2024
Novou posilou Slavie je mládežnický reprezentant Alexandr Bužek. Devatenáctiletý záložník, který naposledy působil ve Zlíně, podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2028.

Myslel jsem, že je to vtip. Strašně se těším

15. 6. 2024
Alexandr Bužek po podpisu čtyřleté smlouvy se Slavií zavítal k prvnímu rozhovoru. Probrali jsme jeho první rok mezi elitou, konkurenci, která v Edenu panuje, reakci rodinných příslušníků i plány do nového angažmá.

Další články