Ivanův gól? Jen jsem běhal po hřišti, krása | SK Slavia Praha
Více

Ivanův gól? Jen jsem běhal po hřišti, krása

V prvním poločase zneškodnil stoprocentní šanci Iviho Lópeze a dal svým spoluhráčům šanci na geniální obrat. Jak prožíval prodloužení i celý zápas prozradil Aleš Mandous.

Dokázali jste to, postupujete, jak vám je po těle?
„Je to obrovská úleva, štěstí. Jsme všichni rádi, že jsme to dokázali. Je to o to krásnější, že gól padl v poslední minutě prodloužení.“

Co jste dělal, když do sítě v posledních vteřinách zapadla hlavička Ivana Schranze?
„Běžel jsem po stadionu za klukama, byl jsem šťastný, v euforii. Byly to krásné emoce, na to se nezapomíná.“

Jak jste pyšný na proměnu týmu oproti prvnímu zápasu? Ukázali jste srdce, obrovskou bojovnost, hnali vás neuvěřitelní fanoušci.
„Bylo to úplně něco jiného, pod nohama nám hořela tráva. Takhle to mělo vypadat i v Polsku, ale poučili jsme, dneska to byl úplně jiný obrázek. Kluci to neskutečně oddřeli, postupujeme, krása!“

Postup se zrodil i díky vašemu zákroku, v prvním poločase jste skvěle vychytal Lópeze. Jak těžký to byl zápas a jak jste ho prožíval?
„Bylo to složité, šance měli jen ze začátku utkání. Bylo to ošemetné, létalo tam hodně nakopávaných míčů, které propadávaly. Obrana se s tím ale skvěle poprala a udrželi jsme nulu, zaslouženě postupujeme.“

Byl to zatím nejlepší zápas, u kterého jste byl?
„Určitě nejemocionálnější. Jsme šťastní, teď si půjdeme zařvat a už se zase musíme soustředit na ligu, jedeme dál.“


Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články