Do Slavie přestupuje Ebrima Singhateh | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přestupuje Ebrima Singhateh

Slavii posílí Ebrima Singhateh, osmnáctiletý gambijský útočník naposledy působil v estonském Paide. Singhateh podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2027, na úvod svého angažmá se připojí ke slávistické rezervě.

„Jsem velmi šťastný, že jsem podepsal ve Slavii. Jsem rád, že jsem součástí takového klubu. Jsem připravený tomu dát všechno. Nevadí mi, jestli začnu v B-týmu nebo A-týmu, nejdůležitější jsou moje výkony. Pro mě je to skvělý krok. Je hodně afrických hráčů, kteří tudy prošli, někteří tu stále jsou a dokázali skvělé věci. Rád budu jejich součástí a zapíšu se tu do historie,“ říká po podpisu pětileté smlouvy Ebrima Singhateh.

Osmnáctiletý útočník nebo křídelník přichází do Slavie z estonského Paide, kde strávil úspěšný půl rok po příchodu z gambijského Realu de Banjul. Trenéry zaujal v jednadvacítce, ve které za deset utkání nasázel hned 13 branek a vysloužil si tak přesun k A-týmu.

Ve čtvrtém týmu nejvyšší estonské soutěže pak Singhateh nastupoval převážně z lavičky. Navzdory nízké minutáži v lize, 824 minut, dominoval a oslavil devět přesných zásahů. S Paide oslavil vítězství v estonském poháru.

V létě 2022 si zahrál i v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, proti Dinamu Tbilisi v prodloužení druhého zápasu proměnil pokutový kop a poslal duel do penaltového rozstřelu. Tam si opět postavil míč, skóroval a přispěl k postupu Paide.

Z penaltového puntíku byl úspěšný v rozstřelu i proti arménskému Araratu ve 2. předkole, oba zápasy skončily 0:0, Paide postoupilo opět díky penaltám. Na Anderlecht v předposledním předkole už ale Singhateh se svými spoluhráči nestačil, po porážkách 0:2 a 0:3 se s Evropou rozloučil.

Singhateha zdobí rychlost, hra jeden na jednoho a klid v zakončení. Může nastupovat na hrotu i na obou křídlech. Góly umí i připravit pro své spoluhráče.

Aktuálně

ONLINE: Od 16:30 venku proti Liberci

2. 12. 2022
Slávistky odehrají od 16:30 poslední ligový zápas podzimu! V dohrávce 9.kola 1.ligy žen vyzvou na venkovní půdě Slovan Liberec. Jakou sestavu posílá do utkání trenér Karel Piták?

Slavia přivádí posily nejen na trávník

1. 12. 2022
Představenstvo Slavie rozšiřuje Yansong Liu a Martin Říha. Do dozorčí rady SKS byli nominování Marek Beitl a Meng Li. Od nového roku se stane manažerem zodpovědným za činnost A-týmu Přemysl Kovář.

Starší žáci ovládli turnaj v Kutné Hoře. Kategorie U11 veze pohár z Plzně.

30. 11. 2022
Program mládežníků pomalu ale jistě přechází do zimního režimu. Od ligových soutěží si tedy sešívaní mohou odpočinout. Naopak přibývá turnajů, které se odehrávají na umělém povrchu nebo v hale. Během posledního listopadového víkendu získali pohár pro vítěze mladší i starší žáci. Kategorie U15 sehrála dvanáctibrankové utkání s ostravským Baníkem. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

Další články