Do Slavie přestupuje Ebrima Singhateh | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přestupuje Ebrima Singhateh

Slavii posílí Ebrima Singhateh, osmnáctiletý gambijský útočník naposledy působil v estonském Paide. Singhateh podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2027, na úvod svého angažmá se připojí ke slávistické rezervě.

„Jsem velmi šťastný, že jsem podepsal ve Slavii. Jsem rád, že jsem součástí takového klubu. Jsem připravený tomu dát všechno. Nevadí mi, jestli začnu v B-týmu nebo A-týmu, nejdůležitější jsou moje výkony. Pro mě je to skvělý krok. Je hodně afrických hráčů, kteří tudy prošli, někteří tu stále jsou a dokázali skvělé věci. Rád budu jejich součástí a zapíšu se tu do historie,“ říká po podpisu pětileté smlouvy Ebrima Singhateh.

Osmnáctiletý útočník nebo křídelník přichází do Slavie z estonského Paide, kde strávil úspěšný půl rok po příchodu z gambijského Realu de Banjul. Trenéry zaujal v jednadvacítce, ve které za deset utkání nasázel hned 13 branek a vysloužil si tak přesun k A-týmu.

Ve čtvrtém týmu nejvyšší estonské soutěže pak Singhateh nastupoval převážně z lavičky. Navzdory nízké minutáži v lize, 824 minut, dominoval a oslavil devět přesných zásahů. S Paide oslavil vítězství v estonském poháru.

V létě 2022 si zahrál i v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, proti Dinamu Tbilisi v prodloužení druhého zápasu proměnil pokutový kop a poslal duel do penaltového rozstřelu. Tam si opět postavil míč, skóroval a přispěl k postupu Paide.

Z penaltového puntíku byl úspěšný v rozstřelu i proti arménskému Araratu ve 2. předkole, oba zápasy skončily 0:0, Paide postoupilo opět díky penaltám. Na Anderlecht v předposledním předkole už ale Singhateh se svými spoluhráči nestačil, po porážkách 0:2 a 0:3 se s Evropou rozloučil.

Singhateha zdobí rychlost, hra jeden na jednoho a klid v zakončení. Může nastupovat na hrotu i na obou křídlech. Góly umí i připravit pro své spoluhráče.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články