Obránce Ondřej Kričfaluši podepsal novou smlouvu | SK Slavia Praha
Více

Obránce Ondřej Kričfaluši podepsal novou smlouvu

Osmnáctiletý mládežnický reprezentační obránce Ondřej Kričfaluši podepsal se Slavií novou smlouvu do 30. června 2026.

„Jsem ve Slavii dlouho, hodně jsem toho prožil. Vážím si strašně moc, že mi vedení klubu důvěřuje. Každý trénink s prvním týmem je pro mě cenná zkušenost. Doufám, že ve zbytku sezony navážu na svůj premiérový start s Pardubicemi a zapíšu další minuty v prvním týmu,“ říká po podpisu smlouvy Ondřej Kričfaluši.

Osmnáctiletý talent začínal s fotbalem v klubu SK Kraslice na Karlovarsku. Následně prošel mládežnickými kategoriemi v Baníku Sokolov a v roce 2018 uskutečnil svůj přestup do červenobílých barev.

V sezoně 2021/2022 získal s kategorií U19 mistrovský titul v I. Celostátní dorostenecké lize o dva body před druhou Spartou. Sešívaní nastříleli ve 30 zápasech 73 gólů, zaznamenali 20 vítězství, čtyři remízy a šest porážek. Za zmínku určitě stojí, že slávisté odehráli soutěžní ročník s jednoznačně nejmladším týmem, jehož věkový průměr v zápasech často nedosahoval ani sedmnácti let.

Stal se také vítězem Československého poháru, když sešívaní porazili slovenského mistra U17 AS Trenčín 1:0. Poslední dvě sezony nastupuje také za slávistický B-tým a hraje i za mládežnickou reprezentaci do devatenácti let. V letošním ročníku debutoval také za A-tým, když naskočil z lavičky na 16 minut v zápase s Pardubicemi.

Ondrovi k nové smlouvě gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v sešívaném dresu!

Aktuálně

Šestice slávistů v nominaci české reprezentace

2. 10. 2023
Trenér Jaroslav Šilhavý povolal ke kvalifikačním zápasům o EURO 2024 proti Albánii a Faerským ostrovům šest slávistů. Kdo bude hájit české barvy?

Sheriff Tiraspol: Hegemon z Podněstří

2. 10. 2023
Dvacet šest let existence, dvacet jedna moldavských titulů. To je neuvěřitelná bilance Sheriffu Tiraspol v jeho krátké historii. K tomu připočtěme vyplenění Santiaga Barnabéu či mezi slávisty nechvalně proslulé vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů v roce 2009. Přinášíme vám představení čtvrtečního soupeře Slavie ve 2. kole základní skupiny G Evropské ligy.

Úspěšné nábory v partnerských klubech

2. 10. 2023
Září, měsíc slávistických náborů je za námi. Proběhly nábory do partnerských klubů v Březiněvsi, na Braníku, Čafce, Zbraslavi a ve Kbelích.

Další články