O postup se porveme! Proti St.Pöltenu se prosadíme | SK Slavia Praha
Více

O postup se porveme! Proti St.Pöltenu se prosadíme

Už ve středu 23.11. čeká fotbalistky Slavie třetí utkání základní skupiny Ligy mistryň. Slávistky vyzvou od 18:45 hod na stadionu v Mladé Boleslavi rakouský St.Pölten. Jak se na utkání těší Petra Divišová a co od soupeře očekává?

Jak se na utkání těšíte, cítíte tlak, že jste ve skupině zatím nevyhrály?
„Na utkání se všichni moc těšíme, místo utkání je trošku mrzuté, především ze strany fanoušků, jejichž podporu bychom si v této důležité fázi Ligy mistryň pochopitelně zasloužily. Jsme nohama na zemi, tuto situaci jsme čekaly, a to, že se o případný postup dále budeme prát s rakouským St.Pöltenem, není pro nás žádným překvapením. Případný tlak si budeme připouštět až v posledním domácím utkání.“

V lize jste tým s nejvíce vstřelenými brankami, v Lize mistryň to tam zatím nepadlo, i když příležitosti na to byly, čím to?
„Příležitostí vstřelit branku bylo dost a nebylo jejich řešení úplně optimální, především co se týče v přesnosti, rychlosti a chladnokrevnosti v zakončení. Jsou to detaily, které nás bohužel na takové úrovni stojí vytoužené body. Věřím, že se už ve středu prosadíme, uděláme pro to maximum, o postup se budeme rvát do posledního zápasu.“

Utkání se hraje v Mladé Boleslavi, tedy na neutrálním stadionu pro oba týmy, berete to Vás jako výhodu či nevýhodu?
„Hřiště, čas a počasí je v den utkání pro všechny stejné. Budeme mít možnost trénovat na stadionu den předem, což je dostačující psychický komfort. Doufám, že si i do Mladé Boleslavi najdou fanoušci cestu a podpoří nás v důležitém zápase skupiny.“

Sledovala jste v zápasech tým St.Pöltenu, jakou hru od nich očekáváte?
„Rozbory, videa a detailní informace o týmu nás teprve čekají. Nicméně každá z nás sleduje zápasy v naší skupině. Hru mají založenou na osobních soubojích. Snaha získávat odražené balóny. Slabina po stranách a je jejich rozpoložení po inkasované brance.“

Vstupenky na utkání je možné zakoupit v online prodeji Ticketportalu, nebo v den utkání od 17:00 hodin na pokladnách stadionu, více info zde.

Aktuálně

O návratu van Burena, čepici dolů i norské posile

29. 1. 2023
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Jabloncem v prvním kole jarní části FORTUNA:LIGY o zlepšeném výkonu v druhé půli, návratu Micka van Burena, smeknutí čepice před Davidem Juráskem, formě Matěje Juráska, nové posile Christosi Zafeirisovi i možném nasazení Igoha Ogbua a Petra Hronka.

Fanoušci? Měl jsem husí kůži, přivítání bylo fantastické

29. 1. 2023
Mick van Buren se se začátkem jara vrátil z hostování zpět do Slavie. Do hry proti Jablonci naskočil v průběhu druhé půle a během šesti minut se postaral o gól a asistenci, čímž výrazně přispěl k výhře 5:1.

Výhra s Jabloncem, posun na první místo v tabulce

29. 1. 2023
Jarní start ligového fotbalu, návrat gólového Micka van Burena a efektivita v druhé půli přinesla slávistům po výhře 5:1 nad Jabloncem první místo v tabulce. Hned dvakrát skóroval Matěj Jurásek.

Další články